Strona główna Działy Erystyka Wiocha Wiocha

7sisters
Participant

Jezeli kochasz wszystko z Polska zwiazane a nie chcesz miec do czynienia z niczym innym, powiedz mi po jaka cholere z Polski wyjezdzales/las?

Nie bede zadawal sobie trudu i wynajdywal linkow do artykulow mowiacych o krzywdach doznanych z rak Polakow. To czysta demagogia i dobrze o tym wiesz (a przynajmniej wiedziec powinnas/nienes). Nie bede tez rozwodzil sie nad syfem z ktorym zetknalem sie w Polsce wchodzac do domow w ramach pracy zawodowej, choc pewnie zdolalbym przebic Twoje doswiadczenia.

Co istotne, mijasz kompletnie sens mojego posta. Przeczytalas/les go do konca? Nie namawiam nikogo na stanie sie Anglikiem. Namawiam za to na poznanie ich kultury i zrozumienie zwyczajow – to bardzo pomaga w praktyce! I jeszcze jedno: rasizm bierze sie glownie z niezrozumienia odmiennosci. Jezeli powiesz ze masz Anglikow gdzies, oni tez nie beda sie starac w stosunku do Twojej osoby. I tak rzeczywiscie jest; piszesz ze spotykasz sie z rasizmem czesto – ja nie spotkalem sie z nim ANI RAZU od trzech lat, czyli odkad przyjechalem do UK.

Nie bardzo rozumiem Twoje osobiste przytyki; zjawisko o ktorym zaczalem watek nie ma nic wspolnego ze mna ani nie dotyczy nikogo w szczegolnosci. To moja obserwacja, ktora wydaje mi sie wazna dla kazdego kto emigruje do obcego kraju i ma zamiar w nim pozostac dluzej.