Strona główna Działy Mieszkanie Mieszkania z City Council Mieszkania z City Council

#65645
bolek
Participant

Jest jeszcze jedno "ograniczenie"…- celowa dezinformacja lub może niedoinformowanie urzedników – na zapytanie ustne, o to, kiedy obywatele krajów A8 mogą ubiegać się o council house, odpowiadają różnie : po 5-ciu latach, po 3-ech, po roku… w tym temacie jednak 7sisters ma racje obowiązuje termin 1-roczny (nieprzerwanej pracy/max 30 dni bez pracy = nabycie obywatela kraju A8 uprawnień do swiadczeń socjalnych).

W Leeds, przynajmniej jeszcze 2-3 miesiące temu, nie wymagali "testu rezydencji" o którym pisze V-tec, jednak każdy council ustala swoje zasady przydziału – najlepszym jednak sposobem, aby się przekonać jak jest obecnie to:
wysłac wniosek na adres na Headrow (dokładny jest na wniosku) i dołączyc kserokopie rejestracji WRS – ustnie mogą zbyć – na wniosek muszą odpowiedziec zgodnie z obowiazującym prawem, co najwyżej odpowiedz będzie odmowna.

Pozdr

PS. Widze jednak, że coś się zmienia, np w Harrogate:

From 1 February 2007, a local connection applies if:
* An applicant currently lives in the District/letting area and has done so for at least 2 years.
* An applicant has previously lived in the District/letting area for a continuous period of 10 years.
* An applicant has close family living in the District/letting area, who have done so for at least the last 5 years. Close family is defined as children, parents, brothers and sisters only.
* An applicant has permanent employment in the District/letting area.

ale na stronach Leeds Homes dalej jest:

"Who can apply?
Anyone who is over 16 years of age."