Strona główna Działy Hobby Vista Vista

#61869
Robson
Członek

Tak sie zastanawiam po co komu Vista? Oprócz MS To chyba większość bedzie instalować z ciekawości. Oczywiście już są połamane zabezpiecenia Visty. A wiec nowy system MS potrzebny będzie po to aby możliwy był obieg dokumentacji w urządach np. Polskich. Ponieważ przesiadka na otwarte formaty nie rzebiega tak jakbyśmy sobie tego życzyli, a szkoda.
Wielkie hasło bezpieczeństwo czyli min. system zarządania treścią w Viscie powoduje lub będzie powodował bardzo wiele kłopotów – to niezbyt trafne pojęcie bezpieczeństwa.
System Vista żąda olbrzymich zasobów komputera. To już standard, że systemy Microsoftu nie wykorzystują całych zasobów jednocześnie rządaja coraz więcej. Vista to 60 milionów lini kodu. Wiecie co to oznacza? Ile błędów ale także ile niepotrzebnych rzeczy, ile mozliwości włamania sie, przepełenenia bufora lub wstrzyknięcia złośliwego kodu.
Oczywiśce w czasie jak Vista będzie sie "wbijała" w rynek znajdą sie sposoby obejscia różnych zbędnych komponentów.
Aero i jego trójwymiarowy pulpit już od dawna są dostępne dzięki środowisku Javy[/url] a także Beryl lub Compiz dla Środowiska Linux. Przykładowa prezentacja
Osobiście zarzekałem się, że nie przejde na XP z Windows 2000 , dopóki jest wsparcie, czyli poblikowane są poprawki. No i właśnie to wydaje mi się, będzie czynnikiem przejścia na nowy system Microsoftu. Pamiętać należy, że nie wszyscy mają super dobry sprzęt i oprócz kosztu zakupu samego systemu trzeba także wydać pieniądze na zmiane sprzętu.
Pozdrawiam. Robert