Strona główna Działy Mieszkanie Co trzeba wiedzieć o housing benefit? Co trzeba wiedzieć o housing benefit?

#61621
fatamorgana
Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
v-tec wrote:

Fata to że nie jesteśmy z Leeds nie oznacza że jesteśmy z księżyca 🙂
U nas też są akcje Stop benefit fraud itp.
Akcje te polegają głównie na straszeniu ludzi oraz namawianiu do donosów na sąsiadów 🙂
Ale pytanie było nt. housing benefitu a nie fraudu czy wyłudzania, bo na ten temat zbacza każdy wątek o benefitach czy innej pomocy. Ci którzy jej nie otrzymują uważają że ci którzy otrzymują robią to nieuczciwie i do głowy im nie przyjdzie że tak nie jest i że 95% otrzymujących benefity ma do nich słuszne prawo zgodnie z tutejszymi przepisami (inaczej by ich nie dostawali). A jeśli komuś się te przepisy nie podobają to nikt go nie zmusza żeby mieszkał w UK

No zgoda, York to nie Księżyc, ale…
1. jest oczywiste dla każdego z nas że: miasto (czyli "państwo") daje ludziom pieniądze i chce wiedzieć czy te pieniądze trafiają tam gdzie powinny i czy wszystko jest zgodnie z prawem.
2. tam gdzie się pojawiają darmowe pieniądze, zawsze pojawiają się chętni do ich otrzymania, ale niekoniecznie wszyscy uprawnieni.
3. gdybyśmy Ty czy ja byli na miejscu C.Council, zrobilibyśmy to samo, a nawet dokładniej…
4. jeszcze raz powtarzam, że skala nadużyć jest coraz większa, więc normalne procedury swoją drogą, a kontrole wypełniania tychże procedur przez obydwie strony również swoją drogą, nieprawdaż?
5. pytanie było o Benefit, ale obaj zahaczyliście o te kontrole stąd moja reakcja.
Pozdrawiam.
🙂