Strona główna Działy Mieszkanie Co trzeba wiedzieć o housing benefit? Co trzeba wiedzieć o housing benefit?

#61408
fatamorgana
Participant

Housing Benefit…
Niskie zarobki, obojętnie czy samemu czy wspólnie.
Dodatkowe czynniki jak dzieci czy niepełnosprawni nie mają aż takiego wpływu, ponieważ tabela jaką ma każdy City Council pokazuje ile wynosi dopłata wg. wielkości domu i czynszu jaki się płaci. To zresztą możemy wykazać podając dane Landlorda czy agencji.
Jeśli ktoś jest na bezrobociu tym bardziej powinien aplikować, choć aplikacje dot. zasiłku (Jobseekers Allowance) a Housing Benefitu czy Council Tax Benefitu, to dwie rózne sprawy i w Urzędzie Pracy jedynie pytają czy się aplikuje o to i o to, ale wypełnia się specjalną aplikację do City Council, którą można również otrzymać w Job Center.
Można ją także pobrać osobiście w urzędzie miejskim, ale jest wszystko dostępne w necie. na stronie City Council- w dziale Benefits.
Tam przeczytasz o zasadach i warunkach.
Co jakiś czas przychodzi kontrola, czy ktoś przypadkiem nie wykorzystuje państwowego/miejskiego "cycka" jednocześnie pracując sobie i mając się bardzo dobrze…(jak np. sporo kolorowych).
Uwaga! W momencie gdy pobieraliśmy zasiłek dla bezrobotnych i został nam on wstrzymany (praca, lub inne przyczyny), automatycznie idzie ta informacja do City Council- do działu Benefitów i…następuje koniec Housing Benefitu. Chyba że zgłosimy, że nadal nie zmieniła się zasadniczo nasza sytuacja.

Do wniosku o przyznanie Housing Benefit (jest kilka kartek A4…), zwyczasowo dołącza się: wyciąg z banku za ostatnie 3 miesiące (czasem 2), ostatni payslip z lichą wypłatą, dodatkowo poświadczenie adresu – czasami). Jeśli złożymy sam wniosek, upomną się o udowodnienie naszej sytuacji materialnej, i lichych zarobków czy ich braku…
Trzeba powiedzieć, że w ostatnim czasie urzędy miejskie zaczęły baczniej obserwować pobierających taki zasiłek mieszkaniowy, ponieważ wiedzą jak wiele jest nadużyć w tym temacie…
Tu Ci znalazłem wniosek i opis…
http://www.doncaster.gov.uk/Living_in_Doncaster/Health_Advice/Benefits_Welfare/Help_with_Housing_Costs/help_with_housing_costs.asp

Pozdrawiam.
Jakoś muszę znów pojechać do tego Doncasteru…
🙂