Strona główna Działy Hyde Park wreszcie sie podziela:) wreszcie sie podziela:)

OBSERWATOR
Członek

[b:444093211f] Do blackeddy[/b:444093211f]
[quote:444093211f]Może Was to zdziwi, ale kilkanaście lat temu, w wczesnych latach studenckich też byłem ostro nastawiony przeciwko przedstawicielom Pana Boga na ziemi. Też miałem podobne argumenty – odpowiednie do ówczesnych wydarzeń. Ale z biegiem czasu mi to przeszło.[/quote]
A przepraszam, co ma piernik do wiatraka? Kto tu mówi o ostrym nastawieniu akurat wyłącznie do nich? Chodzi o eliminowanie wypaczeń a nie piętnowanie księży jako takich. Jak coś/ktoś się mieni świętym to niech taki/e jest, a nie udaje. I co to znaczy "odpowiednie do ówczesnych wydarzeń"? To że księża zwalczali komunę było przedstawiane jako bohaterstwo, zwłaszcza po zamordowaniu Popiełuszki. Tymczasem teraz wyłazi na wierzch, że kapowali za kasę jak wielu innych śmiertelników. Zatem szaty opadły i…król okazał się nagi.

[quote:444093211f]Bardziej przerażająca jest rosnąca omnipotencja państwa – dziejąca się zarówno pod rządami lewicy bezbożnej (sld) i pobożnej, niesłusznie zwanej prawicą (pis). To państwo właśnie wkracza coraz bardziej w nasze życie, czyniąc z nas swoich niewolników. [/quote]
Jak świat światem władza ( i ta religijna i świecka) zawsze chciała zabezpieczyć sobie tyły i podporządkować masy. Przecież masy są im potrzebne do realizacji celów. Różnica polega na tym, że w jednych państwach nie przebiera się w środkach, a w innych jakoś zręcznie to wszystko maskuje i podaje pięknie na tacy.
Oby to służyło ogólnemu dobru i bezpieczeństwu obywateli a nie wyłącznie elicie do rozgrywek (jak kaczorom i spółce).

[/list]