Strona główna Działy Praca Utrata PRACY i co dalej…. Utrata PRACY i co dalej….

#46757
fatamorgana
Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
v-tec wrote:

Fatamorgana widzę że dobrze zorientowany jesteś. Czyżbyś miał już osobiste doświadczenia z JSA? Jednak nie wydaje mi się aby C-B JSA zależał od stanu konta. Ale uwaga kiedy pobiera się JSA trzeba zgłaszać się do urzędu, każą ci opowiadać jak i gdzie szukałeś pracy (trzeba zapisywać gdzie i kiedy dzwoniłeś i pisałeś itp.) no i oczywiście będą co proponować różne zajęcia gdy uporczywie będziesz odmawiał mogą cofnąć zasiłek..
Wychodzi że jednak lepiej znaleźć sobie pracę…

Dają taki druczek do wpisywania "jak szukam pracy?", ale potem go nie sprawdzają, jednak wizyty (co 2 tygodnie) muszą być regularnie odbywane, a przed podejściem do stolika (po wywołaniu nazwiska), iść należy najpierw do komputera i wybrać przynajmniej 2 oferty pracy, które nas mają dotyczyć. Z tymi ofertami do stolika i tam zapytają czy mamy dane kwalifikacje, dadzą wydruk, albo udzielą dokładniejszych wiadomości o pracodawcy (czasami wysyłają application form pocztą).
Potem się idzie do telefonu i od razu dzwoni do tych wybranych pracodawców. Pan/i ze stolika to widzi i…może wpisywać z czystym sumieniem, że koleś był i….szukał pracy. Tak to naprawdę wygląda od podszewki, bo sporo osób (zwłaszcza leniwych Anglików i Cyganów) "szuka ale jakoś nie znajduje…"

Dokładnie tak to wszystko wyglądało z tym załatwianiem i odwiedzaniem JC u min. dwóch moich znajomych Czeszek V-tec….
Pozdrawiam.