Strona główna Działy Hyde Park Jak to jest z tymi dokumentami? Jak to jest z tymi dokumentami?

fatamorgana
Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
Doris777 wrote:

Niedlugo wyjezdzam, przetlumaczylam juz CV i referencje. Co do reszty czyli: swiadectwo maturalne, dyplom, akt urodzenie, zaswiadczenie o niekaralnosci, ostatnie swiadectwo pracy… czy mam je oddac do tlumaczenia przysięglego? Zdania moich znajomych sa tak zroznicowane, ze chcialam sie Was poradzic. Moze ktos podzieli sie swoim doswiadczeniem w tej dwestii. Z gory wielkie dzieki!!

Nieźle się przygotowujesz…
Pochwalić. Ja podobnie podeszłem do sprawy, ale rozumiem, że Ty chyba nie na fizyczną pracę raczej liczysz…
Co by Ci się nie trafiło, każdy papier dotyczący tego co umiesz, może się przydać. Zwłaszcza, jeśli chcesz Anglika przekonać, że nadajesz się do jakiejś bardziej ciekawej, lepszej pracy.
Bywa tak, że samą (dobrą!) znajomością języka i entuzjazmem możesz przekonać ich do siebie, bez pokazywania papierów (jak to było ze mną…), ale jeżeli dana praca wymaga konkretnych kwalifikacji, na pewno będą chcieli się przekonać od startu, czy masz znajomość tematu…
Jedyny kłopot to nazewnictwo. To co u nas nazywa się X’ u nich jest nazywane Y’, zatem przekonać się trzeba (zwłaszcza przy pracy technicznej i biurowej) co umiemy robić w warunkach brytyjskich.
Jaki jest odpowiednik tego kim jesteśmy.

Powodzenia!
Pamiętaj! Nigdy się nie poddawaj!