Strona główna Działy Praca Czy możliwy przekręt? Prośba o poradę. Czy możliwy przekręt? Prośba o poradę.

#162723
azkeel
Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
tymionek wrote:

Potrzebuję porady odnośnie tej roboty. Z ekipą dosyć desperacko szukamy jakiejś roboty na miesiąc, a to czyni nas podatnymi na wszelkie oszustwa. W dodatku nikt nigdy w Anglii nigdy nie pracował i nie mamy doświadczenia z takim szukaniem pracy.

No więc znaleźliśmy to ogłoszenie http://etrybuna.com/ogloszenie/produkcja-magazyny-praca-fizyczna/manchester/praca-w-magazynie-w-wiganmanchester_21462.html http://polemi.co.uk/ogloszenia/praca-i-rekrutacja/12768-praca-w-magazynie . Kumpel zadzwonił i okazało się, że spoko, spoko, możemy pracować od czwartku (mimo, że w ogłoszeniu widnieje poniedziałek), ale musimy przesłać skany biletów jak najszybciej. W czwartek jak pojawimy się na lotnisku w Manchesterze, ktoś ma po nas podjechać i zawieść do Wigan, gdzie znajduje się magazyn. Pokoje będą dostępne, ale płatne z góry na miesiąc (240 funtów za jednoosobowy, za dwójkę 360) i dopiero po uiszczeniu za nie opłaty będziemy mogli podpisać umowę na trzy miesiące. Zaznaczyliśmy, że pracować możemy tylko miesiąc, ale powiedział, że spoko i nie będzie problemów z zerwaniem umowy, jeśli tylko złożymy wypowiedzenie na dwa tygodnie przed.

Największą wątpliwością jest to, że typ odmówił wysłania skanu umowy (bo jest zajęty i nie wie gdzie ona jest). Dodatkowo ma miejsce parę dziwnych rzeczy – typ włącza swój telefon tylko na umówione mailowo godziny. Sam jego mail dziwnie wygląda – ma w sobie nazwę Torque (nazwa firmy dla której niby mielibyśmy robić), ale nie w domenie, tak jakby był tam pracownikiem, ale w adresie, zaś domena to gmx. Zasadniczo typ w internecie nie istnieje. Po wpisaniu "Maciej Nastyn" ew. jego numeru telefonu wyskakuje tylko to jedno ogłoszenie. Co jeszcze? Mówił, że wynagrodzenia będą otrzymywane pod postacią czeków.

Czy ktoś mógłby pomóc? Z góry dziękuję

Gdzie tu zaczac… Po pierwsze, dlaczego ktos mialby sciagac ludzi z zagranicy do pracy w Wigan? Czy na prawde jeszcze sie komus wydaje, ze tutaj brakuje rak do pracy? Do tego jeszcze ta stawka, £7.60 i nie wymagamy doswiadczenia? To przeciez ludzie by walili drzwiami i oknami. Wiekszosc miejsc tego typu miejsc placi £6.70.

Gosc jest calkowicie anonimowy. Brak numeru stacjonarnego, brak firmowego emaila, nigdzie nie istnieje poza tym jednym ogloszeniem a Ty masz jeszcze jakies watpliwosci czy to jest przekret?

Pomijam juz, ze uzaleznienie zaoferowania pracy od zaplacenia za mieszkanie jest przestepstwem i nikt operujacy legalnie czegos takiego by nigdy nie zrobil.