Strona główna Działy Praca prawnik poszukiwany – specjalizacja prawo pracy prawnik poszukiwany – specjalizacja prawo pracy

#154902
user
Członek

Hmm, no dobra…
Po co Ci prawnik? (od tego zacznijmy)
Jeśli chodzi o prawo pracy itp. sporo informacji i porad możesz uzyskać z ACAS. Wystarczy zadzwonić i zapytać. To chyba najlepiej wykwalifikowane osoby a przy tym najbardziej kompetentne.
ACAS ma swój udział przy sprawach w ET (Employment Tribunals) tak więc jeśli spraw (claim) trafi właśnie do ET to ACAS będzie pomagał wam (Tobie i np. pracodawcy twemu) rozwiązać problem.

Innym wyjściem jest pójście do CAB. Tam coprawda prawo pracy jeśli znają to zwykle słabo, bo chyba sporo wolontariuszy tam pracuje. Ale stamtad mogą Cie pokierować do prawników którzy mają darmowe sesje półgodzinne (zwykle w środy wieczorową porą). Od takiego prawnika uzyskasz więc darmową i profesjonalną poradę. Chociaż czasem problem jest na tyle skomplikowany że 30 minutowa sesja to może być zamało. Niestety za więcej i ewentualne reprezentowanie Ciebie dana kancelaria już skasuje Cię (i to całkiem niezłe pieniądze).

Tak więc od siebie doradzam zadzwonienie do ACAS.

Jeszcze inną opcją niewspomnianą tu są związki zawodowe…
No ale zwykle tam trzeba się wcześniej zapisać.
Wcześniej czyli przed tym gdy zaczęły się problemy z damym pracodawcą. Wtedy ludzie ze związków Ci pomogą, a jeśli sami nie bedą wiedzieć to zasięgną porady prawników którzy dla nich pracują. Jednak gdy zapiszesz się później to często związki zawodowe umywają ręce od problemu bądź w ostateczności udzielą Ci poradę odnośnie całej sprawy. Nie pojdzie wtedy z Tobą niestety nikt ze związków na spotkanie (np. grievance hearing albo disciplinary hearing) i nie będzie Cię reprezentował. Tak samo sytuacja wygląda gdy jesteś zapisany do związków i próbujesz robić coś na własną rękę. Niestety oni chcą trzymać nad wszystkim pieczę, co jest po części zrozumiałe, bo ludzie potrafią czasem "narozrabiać" i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem skomplikować sprawę.
Minusem związków zawodowych jest to że jest zwykle jakaś tam miesięczna opłata członkowska. No ale tak czy inaczej, czasem taniej to wychodzi niż prawnik.

Ja tam jednak próbował bym do ACAS dzwonić i zapytać co robić.

Mam nadzieję że trochę pomogłem.
Pozdr.