Strona główna Działy Śmietnik Polskie Urzedy Skarbowe ida na wojne z emigracja! Polskie Urzedy Skarbowe ida na wojne z emigracja!

#150165
ReVive
Członek

Dla zrownowarzenia zacytuje tube Europejskiej Partii Ludowe

[quote:f886047c74]Polacy, którzy wyemigrowali w ostatnich latach, wracają do swej ojczyzny, kraju ekonomicznego boomu, o najsilniejszej gospodarce w Europie Środkowo-Wschodniej – podkreśla się w relacji z Warszawy włoski dziennik "La Repubblica".

"W magazynie rzymskiej gazety jej wysłannicy zauważają, że Polska, gdzie dominuje optymistyczna wizja przyszłości i otwierają się wielkie szanse przed młodymi pokoleniami, "wzywa teraz swych synów, którzy wyemigrowali w poszukiwaniu szczęścia".

"Tu sytuacja jest jasna, wystarczy rozejrzeć się wokół: otwierane są restauracje, kawiarnie, trwa przebudowa kamienic, bogactwo jest widoczne. W ciągu najbliższych pięciu-dziesięciu lat Warszawa zmieni się znacznie bardziej niż Londyn i oferować będzie o wiele więcej możliwości" – mówi cytowany w relacji młody prawnik Gabriel Olearnik, który powrócił do kraju po latach spędzonych z rodzicami w Wielkiej Brytanii.

Ten przypadek nie jest odosobniony – zauważa się w reportażu znad Wisły. "Teraz, kiedy Polska przeżywa gospodarczy boom i po raz pierwszy sprawuje prezydencję w Unii Europejskiej, w Warszawie młode pokolenia biorą rewanż i masowo wracają do domu" – piszą włoscy wysłannicy. Jak dodają wystarczy porównać: "podczas gdy PKB Polski rośnie z prędkością 4 procent rocznie i według szacunków rytm ten utrzyma się także w 2012 roku, w Wielkiej Brytanii sięga on 1,8 proc., a we Włoszech stanął na poziomie 1 proc.". [/quote]

http://www.platforma.org/pl/artykul/platforma/sejm/polacy-wracaja-z-emi/

ach zapomiales dodac ze nasz ukochany socjalistczny rzad zrobil wszystko zeby zatrzymac ludzi w PRLbis

[quote:f886047c74]Popatrz na wspaniae autostrady
Na drogi, na ktrych nie znajdziesz wybojw
Rosn nowe bloki i nie ma wypadkw
W czystych szpitalach ludzie umieraj rzadko
Mamy extra rzd i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem, e wybraem swoj przyszo
Za reke poprowadz mnie do Europy
Jest super
Jest super
Wiec o co Ci chodzi[/quote]

http://youtu.be/kfH1hxvAN30