Strona główna Działy Motoryzacja Jak sprawdzić M.O.T Jak sprawdzić M.O.T

fatamorgana
Participant

No nie każdy.
😉

P.S. Żeby was oświecić…
Angole to też niezłe cwaniaki. Niech nikogo nie zwiedzie jacy to oni praworządni i porządni.
Przyjrzyjcie się kiedyś co się dzieje z autami w tych podrzędnych warsztatach- zwłaszcza prowadzonych przez euro-azjatów…
Polskie słowo 'prowizorka’ może nabrać zupełnie innego wymiaru. 😆

Poza tym, cofanie licznika to stary numer i nie trzeba geniuszu, aby to zrobić.
Natomiast moje zdumienie wywołały inne kwiatki związane z motoryzacją i autami w tym kraju.
Mianowicie kiedyś na stacji BP przed Tesco na Roundhay Rd. tankowałem do 5l kanistra ON bo tam komuś coś było potrzebne.
Ku mojemu zdziwieniu w 5 litrowym pojemniku weszło wg. dystrybutora…6 litrów!

Na moje pytanie dlaczego dystrybutor pokazuje 6 zamiast 5 ciapata mnie zbyła, że ona nie wie i mam se iść do szefa. Mówię- to daj mi do niego telefon, ona że nie da, bo nie może itd…
Wkurzyłem się, bo wiedziałem, ze te 5l to jest 5 litrów a nie 6 i dlaczego mam płacić za litr więcej.
2 tygodnie później podjechałem aby zrobić to samo- i znowu weszło 6 litrów!!! Policzcie sobie ile z tego tytułu zarobią więcej w skali roku…
Żeby przynajmniej ktoś coś zrobił po zgłoszeniu uwagi- ale gdzie tam…
Przecież lepiej żeby dystrybutor kiwał na ich korzyść.
Ja już Angolom nie uwierzę- a zwłaszcza przyszywanym Angolom.

Druga sprawa- odradzam pozostawianie aut w nieznanych rękach w celach naprawczych, albo nie daj Boże- żeby z jakichkolwiek przyczyn zarezerwowane do kupna czy kupione auto pozostawiać w rękach nieznanego handlarza, sprzedawcy!
No chyba że macie na piśmie kompletny stan pojazdu i tego co jest na wyposażeniu.

Może się wam potem trafić spora i bardzo niemiła niespodzianka, jak się np. okaże, ze macie wymontowany airbag lub gdzieś zniknie radio firmowe- a zostanie tylko jego przedni panel…

Tu kanciarzy i cwaniaków nie brakuje! Kiedyś wydawało mi się to mało prawdopodobne, ale i tu Cię oszukają, okradną, okłamią z uśmiechem na ustach.