Strona główna Działy Kultura i sztuka Wyklady: Buddyjskie schronienie & Smierc i odrodzenie w Wyklady: Buddyjskie schronienie & Smierc i odrodzenie w

sandra26
Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
alyna666 wrote:

przeciez kazda religia to sekta…

I w tym stwierdzeniu jest jakaś prawda zawarta. Każdy wyznaje to, na podstawie czego został wychowany, ale czy religia też nie jest jakąś manipulacją…
W dawnych czasach, mam szczególnie na myśli średniowiecze, jedyną tak naprawdę piśmienną grupą ludzi było duchowieństwo. Teocentryczny charakter epoki sprawiał, że religia stała się oczywistym i łatwym sposobem sprawowania władzy nad duszami ludzkimi. I tak jest do dzisiaj, bo – może według niektórych piszę tu jakieś herezje – , ale nie uznaję spowiedzi świętej, a to ze względu na to, że właśnie w średniowieczu była ona płatna (płatne odpusty)i też nie mam gwarancji, że po rozgrzeszeniu przez osobę duchowną (wyznaczoną i wykształconą w tym kierunku), moja dusza będzie zbawiona… Kościół nie raz sam wymyślał różne dekrety i tradycje, niekoniecznie zgodne z Pismem Świętym…, więc na temat religii, to już raczej inny post powinien być;)