Strona główna Działy Hyde Park Rodziny z korzeniami inne niz polskie czyli mix tradycji Rodziny z korzeniami inne niz polskie czyli mix tradycji

Anonim
Gość

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
Helka wrote:

Nie wazne ,czy egipcjanin,kurd,czy jeszcze inny to sa muzulamnie.Jedno wychownie w tej samej religi.

No tak, ale tak jak wiele jest odłamów chrześcijaństwa i interpretacji Biblii, tak wiele jest interpretacji Koranu. Są szyici, są sunnici, jezydzi itp. Dla katolików istnieje czyściec, zielonoświątkowcy nie dopatrują się go w Słowie Bożym. Katolicy modlą się do matki boskiej, protestanci w ogóle nie wierzą w jej wniebowzięcie, bo Biblia o tym nie wspomina. A przecież wszyscy są chrześcijanami, wychowanymi w tej samej religii, opartej na tej samej Biblii!

Do tego dochodzi kultura, w której się wyrasta.
Np. wg Koranu używki są zabronione, są grzechem. Kurdowie zaś lubią palić papierosy i jeśli nie palą ich za dużo, uważają, że to nie jest używka, nie jest więc to grzech. Mój kiedyś mówi do mnie, proszę tylko nie zabraniaj mi w kontrakcie palenia papierosów, bo ja je tak lubię 😀

Nie zmuszają swoich kobiet do zakładania chust. Jak dziewczyna chce, to ją nosi, nie chce- to nie. Byle spełniała wymogi hidżabu i wyglądała skromnie, nie zaś wyzywająco.

A co do Islamu, to my w ogóle o nim pojęcia nie mamy. Widzimy to, co nam pokazują media i pakistańscy ortodoksi na ulicach UK. Burka na twarz, worek na resztę ciała, a pod spodem bomba.
Wiele rzeczy napisanych w Koranie mi się nie podoba, ale i też z wieloma rzeczami w Biblii się nie zgadzam i nie podobają mi się one. Żona mojego pastora nosi za nim Biblię, jak piesek. On wchodzi pierwszy, ona za nim. Bo żona wg Biblii ma być pokorna, ma być ozdobą swego męża.

Wszyscy jesteśmy tacy sami, ehh… 🙄