Strona główna Działy Hobby zwierzaki :) zwierzaki :)

kristinka
Participant

nudze sie w pracy i tak sobie dopisuje porcjami 🙂

witam
planuje zakup psa ,chcialbym dowiedziec sie wszystkiego na temat zwierzakow w domu,]
-trzeba to zglaszac do counsil’a , jakies podatki, oplaty ??? – TEGO NIE WIEM NA PEWNO, ALE WATPIE, JA TAM KOTOW NIEGDZIE NIE REJESTROWALAM, SA WRECZ NIELEGALNYMI LOKATORAMI. BO NAWET MOJ LANDLORN NIE WIE 😳

-znacie moze dobrego weterynarza , hotele , – VETA RADZE SZUKAC W OKOLICY (z doscwiadczenia mowie) MOJE KOTY NIE ZNOSZA PODROZOWAC AUTEM I WOLE IM TEGO OSZCZEDZIC, Z RESZTA JAK MOJ BF JEST W PRACY LUB W RAZIE EMERGENCY (co juz nam sie zdazylo) TO MOGE JE ZAWSZE NA PIECHOTE PODRZUCIC; HOTELI/CATTERIES/KENNELS SZUKAM W GOOGLE MAPS WPISUJAC JEDNA Z OPCJI PET/CAT/DOG HOTEL/CATTERY/KENNEL I MIASTO (teraz zostawiam koty w The Gables – troche daleko, ale z polecenia, ale to tylko koci hotel niestety), SA TEZ USLUGI WYPROWADZANIA PSA/PRZYCHODZENIA DO KOTA DO DOMU W PODOBNEJ CENIE (czesto sie oglaszaja u lokalnego veta)

– czy kc (kennel club) to odpowiednik prawdziwego psa z rodowodem ? – TEGO NIE WIEM

-ubezpieczenie, czy warto ? moze sa jakies rozszerzone opcje (co zawieraja) – ZAWSZE WARTO CHYBA ZE ZWIERZAK JEST JUZ WIEKOWY; SA OPCJE, PIERWSZY WYBOR TO STANDARD VS LIFE COVER (POLECAM LIFE OD SZCZENIACZKA/KOCIACZKA – nie czekac! bardziej sie to oplaci i szybko zwroci, moja kicia pierwsza chorobe przechodzila juz po 4-5 miesiach; szczegoly w poscie wyzej); POTEM SA DODATKOWE OPCJE TAKIE JAK POKRYCIE HOTELU W RAZIE HOSPITALIZACJI WLASCICIELA, ODSZKODOWANIE JESLI TRZEBA ODWOLAC LOT/WYCIECZKE W RAZIE NAGLEJ CHOROBY ZWIERZAKA ITP. Z NIMI DROZSZE, BEZ NICH TANSZE UBEZPIECZENIE – mozna odhaczyc przy zakupie, i zwykle taniej przez internet ; JA CZESTO SZUKAM PRZEZ GOCOMPARE I PODOBNE STRONKI

– znacie jakies dobre strony /fora agielskie/polskie – RACZEJ TYLKO COMPARISON WEBSITES I GOOGLE, pewnie sa tylko nie znam

-sprawa paszportu ,mikro chipa, szczepien itp. (o paszporcie juz ktos pisal chyba na leeds.pl, w weekend sprawdze)) – PASZPORT TYLKO JAK PLANUJESZ ZWIERZAKA WYWOZIC ZA GRANICE, MIKROCZIPY NIE SA AZ TAKIE DROGIE NIE PAMIETAM JUZ DOKLADNIE ALE CHYBA NIE WIECEJ NIZ 50F, SZCZEPIENIE KONIECZNIE CO ROK (tu sie raczej nie szczepi przeciw wsciekliznie!) RACZEJ PONIZEJ 40F (w przypadku kotow, ale psy pewnie tez podobnie) ZADNE Z TYCH RZECZY NIE SA OBJETE PRZEZ UBEZPEICZENIE! szczegoly w poscie wyzej

(wszystkie inf mile widziane)

ps.
wiem juz cos nie cos , wciaz szukam inf po necie, ale jest tego duzoooo, niestety czas mam ograniczony,
pozdro[/quote]