Strona główna Działy Śmietnik "Zatrzymać inwazję Polaków" to nie rasizm "Zatrzymać inwazję Polaków" to nie rasizm

#126684
nasturcja
Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
Sandgirl wrote:

to nie rasizm, bo rasizm jest skierowany przeciwko innym rasom. to raczej ksenofobia…

Nie do końca Sandgirl. Owszem, rasizm jest skierowany przede wszystkim na inność ras, ale rasizm jest też wymierzony przeciwko innym kulturom, narodowościom i językom. Wyobraź sobie taką sytuację, że Anglik/Angielka mówi do kogoś, kto przez x lat uczył się w swoim kraju angielskiego i przebywa tu przez n lat i na codzień używa angielskiego, że ta osoba nie zna angielskiego i nie mówi po angielsku, bo przecież nie jest Angielką/Anglikiem. To też jest rasizm.

Wracając do tematu. Mamy prawo czuć się oburzeni i obrażeni takimi hasłami, bo nie należą one do przyjemności. Rasizm i wszystko, co się z nim łączy, na ogół bardzo trudno udowodnić. Dlatego w takiej sytuacji łatwiej umorzyć postępowanie i powołać się na szeroko rozumianą wolność słowa oraz na brak dowodów, że takie hasła podżegają do nienawiści wobec Polaków, niż wziąć pod uwagę fakt, że mogą one obrażać czyjeś uczucia.