Strona główna Działy Hyde Park Komary w Leeds… Komary w Leeds…

fatamorgana
Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
nowy_nowa wrote:

Ja mieszkam na Kirkstall blisko rzeki i kanalu. Komarow ze szok , szczegolnie teraz gdy wyleguja sie.

Wiec nie wiem o czym piszecie. [b:8fffff715f]Wida wyzej na dzielnice nie lataja albo smrodu sie boja.[/b:8fffff715f] Tylko niech mi zaraz ktos nie pisze ze obrazam. Nie mam na mysli tego ze mieszkacie w smrodzie tylko dziwie sie ze tam nie dolatuja.

😯 😯 😯 😯

Gryzą samice, więc możliwe, że tu populacja samców dominuje. 🙂 😉
W Leeds jeśli już śmierdzi, to te śmieci na ulicach i w zaułkach, no ale z całą pewnością [b:8fffff715f]agresywny i ostry zapach (wg. niektórych źródeł smród…) curry, czosnku, oraz tak licznych tu wyziewów kuchni azjatyckiej- po prostu odstrasza komary…[/b:8fffff715f] 😆 😉

Mnie już w lesie w PL nieźle pocięły przed burzą, a wiecie pewnie, że duchota przed burzą, to w UK raczej rzadka sprawa…
Wylęg nastepuje przy odpowiednich warunkach- najpierw mokro- potem upał.
U nas takie warunki to norma- tu jednak rzadkość.
Poza tym, mało tu bagienek, rozlewisk, glinianek itp. małych zbiorników wodnych gdzie z reguły rezydują.