Mandaty za parkowanie – płacić czy nie?

Mieszkańcy Leeds nie stronią od zaskarżania mandatów za nieprawidłowe parkowanie. Blisko jedna trzecia mandatów wydanych przez lokalne władze w 2011 została zakwestionowana. Średnia krajowa wynosi mniej, bo zaledwie 20 procent. Wygląda na to, że w wyniku bojowego podejścia kierowców, liczba mandatów wydanych w Leeds w 2011 spadła o prawie 9500 w stosunku do roku 2010.

Mieszkańcy Leeds nie stronią od zaskarżania mandatów za nieprawidłowe parkowanie.

Blisko jedna trzecia mandatów wydanych przez lokalne władze w 2011 została zakwestionowana. Średnia krajowa wynosi mniej, bo zaledwie 20 procent.

Wygląda na to, że w wyniku bojowego podejścia kierowców, liczba mandatów wydanych w Leeds w 2011 spadła o prawie 9500 w stosunku do roku 2010. Niestety jednocześnie spadła liczba mandatów, które kierowcom udało się zaskarżyć z sukcesem – z ponad 25 procent do niecałych 20.

Barrie Segal z organizacji Appeal Now, która wspiera osoby chcące wieść odwołanie od niesłusznie wydanych im mandatów, powiedział: „Jestem mile zaskoczony tak drastycznym spadkiem liczby mandatów za parkowanie wydanych przez radę miejską Leeds. To zdecydowanie krok we właściwym kierunku”. „Moim zdaniem rada miejska poinstruowała swoich przedstawicieli na ulicach, by byli ostrożniejsi – by się najpierw upewniali, że wydają mandaty we właściwy sposób. Jeśli chodzi o kierowców, to ważne jest, by nie odpuszczali. Jeśli uważasz, że dostałeś mandat niesłusznie, to pewnie tak właśnie jest i powinieneś go zaskarżyć” – radzi dalej Segal.

Anna B. 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *