Linie lotnicze Ryanair

Bardziej DROGIE niż tanie Do linii lotniczych Ryanair od przyszłego roku bardziej będzie pasować przymiotnik DROGIE niż tanie. Przewoźnik zapowiedział spore podwyżki opłat za bagaż. Wzrost cen uderzy najbardziej w pasażerów podróżujących w sezonie turystycznym. Przypominamy – Ryanair podzielił rok na dwa okresy – szczytowy i poza szczytem. Ten pierwszy przypada w wakacje (od czerwca

Bardziej DROGIE niż tanie

Do linii lotniczych Ryanair od przyszłego roku bardziej będzie pasować przymiotnik DROGIE niż tanie. Przewoźnik zapowiedział spore podwyżki opłat za bagaż.

Wzrost cen uderzy najbardziej w pasażerów podróżujących w sezonie turystycznym. Przypominamy – Ryanair podzielił rok na dwa okresy – szczytowy i poza szczytem. Ten pierwszy przypada w wakacje (od czerwca do września) oraz w Boże Narodzenie i wtedy za bagaż rejestrowany trzeba będzie zapłacić w jedną stronę nie 15 funtów, jak do tej pory, ale 25 od sztuki. Dla czteroosobowej rodziny wybierającej się na urlop oznacza to wydatek rzędu 200 funtów.
Opłaty za bagaż w pozostałych miesiącach – od października do maja – przy opłacie on-line pozostaną niezmienione i wyniosą 15 euro lub funtów za bagaż.

Podwyżka mocno dotknie osoby, które płacą za odprawiany bagaż za pośrednictwem infolinii lub na lotnisku. Zapłacą one od 25 do 60 funtów więcej od sztuki bagażu i to nie tylko w sezonie szczytowym, ale przez cały rok.

Ostre restrykcje bagażowe
 
Linie lotnicze Ryanair mają najbardziej restrykcyjne przepisy dotyczące limitu bagażu w stosunku do innych przewoźników. I tak – bagaż podręczny nie może przekraczać 10 kg – dla porównania EasyJet nie ma żadnych limitów. Waga bagażu rejestrowanego w Ryanair to maksymalnie 15 kg – LOT i EasyJet dopuszczają 20 kg, British Airways 23 kg, a Wizzair aż 32 kg.

kk, MojaWyspa.co.uk

10 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

10 Comments

 • neta439
  14 grudnia 2011, 13:28

  No tak.Koszt za bagaz 25 funtow od osoby to dla czteroosobowej rodziny 100funtow a nie 200!(chyba ze mam braki z matmy!)A jesli chodzi o bagaz podreczny to jak najbardziej Easyjet ma limit i to 5kg!!!!!Wizzair moze i bagaz rejestrowany ma 32 kg ale bilety drogie,W czerwcu przyszlego roku np bilety z Ryanair lub Easy Jet mozna kupic za 30f a Wizzair do Warszawy ma po 80….takze kalkulowac sobie mozna jak kto lubi….

  REPLY
 • tive666
  14 grudnia 2011, 18:50

  …chodzi o lot w dwie strony, z wakacji trzeba jakos wrocic…

  REPLY
 • dicenta
  14 grudnia 2011, 21:37

  bagaż podręczny Easyjet:
  ….. Bagaż podręczny nie jest ograniczony żadnym limitem wagowym, o ile jego waga pozostaje w rozsądnych granicach, tzn pasazer jest w stanie samodzielnie i bezpiecznie umieścić go w schowku nad siedzeniem…..
  http://www.easyjet.com/PL/Zarezerwuj/regulations.html#baggage

  REPLY
 • fatamorgana
  17 grudnia 2011, 13:28

  Taaaa, ale nikt nie pisze, że poza sezonem bagaż główny na niektórych połączeniach tez zdrożał i to gwałtownie! Na luty, na Wyspy Kanaryjskie wcale nie jest 15 EUR, lecz znacznie więcej!
  Od kiedy luty to szczyt sezonu?

  REPLY
 • Sadie
  18 grudnia 2011, 20:38

  kupowalam bilety dwa dni temu. W WizzAir za bagaz 17 funtow za osobe, w Ryanair 40 funtow za osobe. Dlaczego moja wailzka jest drozsza niz moj wlasny zad? Rownie dobrze moge wykupic kolejny bilet i na siedzeniu obok umiescic swoja walizke. Taniej wyjdzie do jasnej ciasnej!

  REPLY