Wynajęcie mieszkania na Wyspach

Coraz droższe… Przedstawiciele LSL Property Services mają złe wiadomości dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują wynająć mieszkanie lub dom na terenie Anglii lub Walii. Tylko w ciągu ubiegłego miesiąca koszt najmu nieruchomość w tych rejonach wzrósł średnio o 0.6 proc. Lipiec jest już szóstym miesiącem z rzędu w którym odnotowano wzrost cen. Od lutego

Coraz droższe…

Przedstawiciele LSL Property Services mają złe wiadomości dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują wynająć mieszkanie lub dom na terenie Anglii lub Walii. Tylko w ciągu ubiegłego miesiąca koszt najmu nieruchomość w tych rejonach wzrósł średnio o 0.6 proc.

Lipiec jest już szóstym miesiącem z rzędu w którym odnotowano wzrost cen. Od lutego tego roku wynajęcie mieszkania stopniowo staje się coraz droższe i wygląda na to, że tendencja ta się utrzyma.

Obecnie średni koszt wynajmu nieruchomości na terenie Anglii i Walii równa się 705 funtów miesięcznie. Dokładnie rok temu kwota ta była o 29 funtów niższa. Najszybszy wzrost cen odnotowano w Londynie. Za wynajem nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii płacimy o 7.1 proc. więcej niż w zeszłym roku. Średnia wysokość czynszu w metropolii wynosi 1009 funtów miesięcznie.

Głównym powodem zawyżania cen jest bardzo duży popyt. „Każdego miesiąca tysiące sfrustrowanych klientów próbuje znaleźć odpowiednie mieszkanie, pozwala to właścicielem domów na nieustanne podwyższanie cen” – wyjaśnia David Dewnes z LSL Property Services.

Dewnes zwraca uwagę, że coraz częściej młodzi ludzie nie są w stanie pozwolić sobie na wynajęcie mieszkania, gdyż nie stać ich na wyłożenie pieniędzy za jeden miesiąc z góry i za jeden miesiąc depozytu. Coraz częściej właściciele nieruchomości wymagają także poręczeń od rodziców lub znajomych wynajmującego w razie gdyby nie byłby on w stanie opłacić czynszu.

 

Natalia W. 

2 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

2 Comments

 • bhramaswira
  29 sierpnia 2011, 03:36

  fajni ci agenci – zawyzaja srednia by wcisnac cos drozej, rightmove wystarczy przejrzec – 90% ofert (pozalondynskich) jest ponizej 500

  REPLY
 • olcik6
  4 września 2011, 15:46

  zalezy chyba kto czego szuka i na co kogo stac… nie stac na mieszkanie to trzeba na pokoj sie zdecydowac. proste. a ze trzeba miec pierwszy miesiac czynszu i depozyt z gory to chyba nie od wczoraj…

  REPLY