Nie zdążyli powiedzieć: 'TAK’

Niedoszła para młoda w kajdankach opuściła urząd stanu cywilnego w Halifax Po tym jak oficerowie imigracyjni aresztowali ją pod zarzutem chęci zawarcia fikcyjnego małżeństwa. 22-letnia Czeszka miała „pomóc” 28-letniemu Pakistańczykowi, któremu wygasła wiza potrzebna do legalnego pobytu w UK. Oficerowie aresztowali także niedoszłych teściów mężczyzny. Czwórka trafiła w minioną środę na miejscowy komisariat policji i

Niedoszła para młoda w kajdankach opuściła urząd stanu cywilnego w Halifax

Po tym jak oficerowie imigracyjni aresztowali ją pod zarzutem chęci zawarcia fikcyjnego małżeństwa.

22-letnia Czeszka miała „pomóc” 28-letniemu Pakistańczykowi, któremu wygasła wiza potrzebna do legalnego pobytu w UK. Oficerowie aresztowali także niedoszłych teściów mężczyzny. Czwórka trafiła w minioną środę na miejscowy komisariat policji i przez całą noc była przesłuchiwana – donosi serwis Halifax Courier.

Brytyjskie służby imigracyjne od dawna borykają się z problemem fikcyjnych małżeństw. Mówi się, że osoby, które „załatwiają” narzeczoną lub narzeczonego osobie, która jest zdesperowana, aby zostać w UK, otrzymują od interesanta nawet do 10 tys. funtów. „Blisko współpracujemy z urzędnikami i pastorami w celu zapobiegania zawierana fikcyjnych związków małżeńskich w Wielkiej Brytanii” – powiedział Jeremy Oppenheim, dyrektor regionalny UK Border Agency.

Środowe aresztowanie, było drugim takim incydentem w Halifax w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. W marcu, w podobnych okolicznościach, zatrzymano 23-letnią Ewelinę P. oraz 31-letniego Nahida C. Para przyznała się do zamiaru zalegalizowania związku w celach wizowych i oczekuje na wyrok w sprawie.

Agata C. 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *