List do Polaków i Polonii Świata

Od 22 lat Polska, nasza wspólna Ojczyzna buduje suwerenną, demokratyczną, solidarną i samorządną rzeczywistość. Odbywa się to wysiłkiem wszystkich obywateli, partii politycznych, organizacji pozarządowych i struktur samorządowych. W tym dziele czynnie uczestniczy Polskie Stronnictwo Ludowe, partia o 116 latach historii, oparta na tradycjach patriotycznych, chrześcijańskich, demokratycznych i obywatelskich. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat opuściło nasz

Od 22 lat Polska, nasza wspólna Ojczyzna buduje suwerenną, demokratyczną, solidarną i samorządną rzeczywistość.

Odbywa się to wysiłkiem wszystkich obywateli, partii politycznych, organizacji pozarządowych i struktur samorządowych. W tym dziele czynnie uczestniczy Polskie Stronnictwo Ludowe, partia o 116 latach historii, oparta na tradycjach patriotycznych, chrześcijańskich, demokratycznych i obywatelskich.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat opuściło nasz kraj z różnych powodów politycznych i ekonomicznych ok. 2,5 mln Polaków. Wszyscy jednak wiemy, że jesteśmy Polsce potrzebni, niezależnie od miejsca, gdzie żyjemy i pracujemy. Ciągle jest wiele problemów środowisk polonijnych na styku z krajem rodzinnym. Dotyczy to np.: systemów emerytalnych, warunków inwestowania zarobionych pieniędzy, czy też zabezpieczenia godnych i bezpiecznych warunków powrotu do Polski seniorów.

Polscy Obywatele, Rodacy mają czynne i bierne prawa wyborcze realizowane do tej pory w niewielkim stopniu poprzez udział w wyborach do Sejmu i Senatu oraz start w takich wyborach. Z uwagi na to, że cała Polonia może głosować w jedynym okręgu wyborczym – w Warszawie, Polskie Stronnictwo Ludowe zwraca się z apelem do Rodaków na całym świecie.

Jest dla was miejsce na listach wyborczych PSL w najbliższych, jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu. Z naszej oferty skorzystali już: Władysław Kozakiewicz – mistrz olimpijski, skoczek o tyczce, autor słynnego „gestu” pokazanego w czasach totalitarnych na olimpiadzie w Moskwie, teraz żyjący w Niemczech. Sylwester Skóra – dziennikarz radiowy z Chicago, czy też Urszula Górska – córka Kazimierza Górskiego, legendarnego trenera polskiej kadry piłkarskiej w okresie największych sukcesów, obecnie mieszkanka Aten.

Zapraszamy wszystkich Rodaków. Włączając się w to dzieło będziecie mogli stać się podmiotami polskiego życia politycznego i głosować na ludzi, których znacie, szanujecie, którzy są wśród Was, którzy są liderami wspólnot Polonijnych.

Razem zwyciężymy!

Niech żyje Polska i Polacy całego Świata!

 

Adam Struzik 

1 comment

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • szczur
    2 sierpnia 2019, 14:44

    swienta prawda to jest-niech nam zyjom polscy 100 lat pracodawcy!!!

    REPLY