Usługi na odległość…

Korespondencje e-mailowe, mobilność ludzi, szybki rozwój telekomunikacji, możliwości dokonywania zakupów w Internecie, to wszystko powoduje, że wszelkiego rodzaju usługi, a w szczególności u.finansowe nabierają innego charakteru. Awans technologiczny powoduje, że te same usługi, które wcześniej wymagały bezpośredniego kontaktu z odbiorcą, ”oddalają się” od potencjalnego klienta, równocześnie bez obniżania swojej jakości. O wyjaśnienie tej kwestii zapytaliśmy

Korespondencje e-mailowe, mobilność ludzi, szybki rozwój telekomunikacji, możliwości dokonywania zakupów w Internecie, to wszystko powoduje, że wszelkiego rodzaju usługi, a w szczególności u.finansowe nabierają innego charakteru.

Awans technologiczny powoduje, że te same usługi, które wcześniej wymagały bezpośredniego kontaktu z odbiorcą, ”oddalają się” od potencjalnego klienta, równocześnie bez obniżania swojej jakości. O wyjaśnienie tej kwestii zapytaliśmy przedstawiciela firmy 1st Contact pana Marcina Rachmiela.

Marcin Kwiatkowski (www.leeds.pl): Witam Panie Marcinie. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do Leeds. Czym zajmuje się firma, która Pan reprezentuje?

Marcin Rachmiel (1st Contact): Witam. 1st Contact to firma świadcząca uslugi finansowo-biznesowe dla osób przyjeżdżających i osiedlających się w Wielkiej Brytanii.
Chociaż znana jest głównie na rynkach anglosaskich (australijskim, nowozelandzkim i południowoafrykańskim i innych), od paru lat zdobywa również popularność wśród Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Dział polski w firmie 1st Contact zajmuje się przeróżnymi rzeczami.
W przypadku, gdy np: rzetelnie potrzebujemy przetłumaczyć dokument np: akt urodzenia, zamierzamy otworzyć konto bankowe, chcemy przesłać tanio pieniądze do kraju albo potrzebujemy rozliczyć się z tutejszym urzędem podatkowym, firma 1st Contact może wtedy okazać się przydatna.

Leeds.pl: Rozumiem, coś w rodzaju pierwszego kontaktu dla osób świeżo przybyłych do Wielkiej Brytanii?

Marcin Rachmiel: Tak jest, jak nazwa nawet wskazuje (1st Contact, śmiech). Ale warto też pamiętać, że z wielu naszych usług korzysta także spora grupa ludzi, która przebywa na Wyspach już od dłuzszego czasu…

Leeds.pl: Firma 1st Contact mieści sie w Londynie. Jak potencjalny Mr Leedsowski;-) może skorzystać z Waszej firmy?

Marcin Rachmiel: Na pierwszy rzut oka, może wydawac sie to dużą przeszkodą, ale w dobie rozwoju technologicznego, odległość nie gra tak dużej roli, jak to było powiedzmy jeszcze 20 lat temu…

Leeds.pl: Co Pan przez to rozumie? Czy moge zatem wysłać pieniądze do Polski, najpierw do Pana, a potem Pan prześle je do Polski? Chyba nie przy pomocy poczty? A co w przypadku, gdy mam dokument np.P45 do rozliczenia podatkowego i potrzebuję profesjonalnej obsługi???

Marcin Rachmiel: Zarówno w przypadku rozliczeń podatkowych, przelewów pieniężnych, czy certyfikowanych tłumaczeń nie wymagamy obecności klienta. Z tych usług mozna skorzystać będąc z dala od naszej siedziby (notabene w samym centrum Londynu na West Endzie). Jedyny wyjątek, to przy otwarciu konta bankowego, kiedy to niezbędny jest przyjazd do naszej firmy.

Chciałbym jeszcze nadmienić, ze mimo braku bezpośredniego kontaktu z klientem, co niektórzy mogą kwestionować, sama usługa nie traci wiele na swojej wartości.
Możliwość dzwonienia pod bezpłatny numer tel. 0800 i rozmowy z polskim konsultantem, łatwe do nawigacji internetowe przelewy pieniężne, czy równie ‘przyjazna’ strona internetowa, a także stały kontakt emailowy z klientem np. dokonującym rozliczenia podatkowego, to wszystko w dużym stopniu może rekompensować brak obecności biura 1st Contact w Leeds, czy innym miejscu.

Leeds.pl: Brzmi ciekawie, szczególnie te możliwości technologiczne. Wypada mi teraz podziękować za rozmowę i życzyć Panu samych zadowolonych klientów.

Marcin Rachmiel: Ja również dziękuje i serdecznie zapraszam użytkowników strony www.leeds.pl (z resztą bardzo udanej) do skorzystania z naszych usług.

Dla osób zainteresowanych skontaktowaniem się z firmą 1st Contact, podajemy namiary:

1st Contact
0800 0825 559 (numer darmowy z tel. stacjonarnego)
kontakt@1stcontact.co.uk
www.1stcontact.co.uk

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *