Ładne i mocne

Głowy Polaków Według przeprowadzonego wśród Europejczyków wywiadu Hiszpanie dobrze gotują, Niemcy świetnie prowadzą samochód, a Polacy nieźle wyglądają oraz świetnie znoszą duże dawki alkoholu. Uogólnienia na temat przedstawicieli pewnych narodowości przyczyniają się do konstruowania stereotypów na ich temat. Ciężko nam jednak oprzeć się klasyfikacji i chętnie odpowiadamy na pytania odwołujące się do naszych powierzchownych obserwacji.

Głowy Polaków

Według przeprowadzonego wśród Europejczyków wywiadu Hiszpanie dobrze gotują, Niemcy świetnie prowadzą samochód, a Polacy nieźle wyglądają oraz świetnie znoszą duże dawki alkoholu.

Uogólnienia na temat przedstawicieli pewnych narodowości przyczyniają się do konstruowania stereotypów na ich temat. Ciężko nam jednak oprzeć się klasyfikacji i chętnie odpowiadamy na pytania odwołujące się do naszych powierzchownych obserwacji. W ten sposób Polacy zostali określeni jako ludzie o ładnym wyglądzie. I chociaż – niewątpliwie – jest to powód do dumy, moglibyśmy jednak do sprawy podejść z większym dystansem. Tak też możemy spojrzeć na wyżej przytoczone statystyki i podejść do nich humorystycznie.

Otóż z badań przeprowadzonych przez „The Guardian” wynika, że każdy naród myśli o sobie głównie w aspekcie pozytywnym. Wyłamują się jedynie Brytyjczycy, którzy uważają się za „średnich” we wszystkim. Warto również zauważyć, że według przeprowadzonych badań, Polacy mają kolejną mocną stronę – i przewyższają pod tym względem inne europejskie narody – potrafią bowiem wypić duże ilości alkoholu i… pozostać trzeźwi. W pozostałych kategoriach nie wypadamy już tak korzystnie, jedynie w ostatniej, według której mamy najwyższe mniemanie o sobie.

1 comment

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

 • Marcin K.
  15 kwietnia 2011, 19:39

  :))
  My jestesmy najlepsi, hihihi:)
  My jestesmy doskonali, hihihi:)

  Wlasnie, a moze zaczniemy myslec?
  Samartanskie korzenie?:)
  Hahaha:)
  Ogolne pytanie – dlaczego my Tutaj jestesmy?
  Pozdro dla Wszystkich Przyjaciol:))

  REPLY