Supermarkety

„Oszukują” swoich klientów W związku z niedawnymi podwyżkami cen żywności w Wielkiej Brytanii jej producenci zdecydowali się na oszczędności i ochronę własnych zysków. Producenci postanowili zmniejszyć opakowania, aby utrzymać ich ceny na tym samym poziomie. Na stosowanie tej praktyki sieci handlowe zdecydowały się motywując to chęcią ochrony konsumenta, który nie odczuje podwyżek cen żywności. Nie jest

„Oszukują” swoich klientów

W związku z niedawnymi podwyżkami cen żywności w Wielkiej Brytanii jej producenci zdecydowali się na oszczędności i ochronę własnych zysków.

Producenci postanowili zmniejszyć opakowania, aby utrzymać ich ceny na tym samym poziomie. Na stosowanie tej praktyki sieci handlowe zdecydowały się motywując to chęcią ochrony konsumenta, który nie odczuje podwyżek cen żywności. Nie jest to bynajmniej działanie altruistyczne – producenci żywności chronią przede wszystkim własny interes – zmniejszono ilość produktu nie zmieniając przy tym jego ceny.
Przykładem jest tu choćby opakowanie sera Dailea, w standardowej paczce znajduje się 8 plastrów sera, jest ich wciąż osiem, jednak są dużo cieńsze.
Tak samo sprawa wygląda z wieloma innymi produktami – skrzynka piwa Strongbow, niegdyś zawierała 18 puszek, za które trzeba było zapłacić 10,98 funtów – teraz za tę samą cenę dostaniemy 15 puszek. 

 

4 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

4 Comments

 • azkeel
  30 marca 2011, 10:09

  A co to jest piwo Strongbow? W zyciu o takim nie slyszalem. Znam za to cider o tej nazwie, czy o to chodzilo autorowi? Poza tym 18 puszek po 10.98 to 61p za puszka. Obecnie mozna kupic w Sainsbury 2 x 15 za 30 funtow (na marginesie polecam strone mysupermarket . co . uk, do wyszukiwania takich wlasnie ofert). To cale 1p taniej. Rzetelnosc artykulu pozostawia wiele do zyczenia.

  REPLY
 • nowy_nowa
  2 kwietnia 2011, 19:05

  ……………..jak nie jedno wsrod ostatnio tu sie pokazujacym…………….artykulom.

  REPLY
 • seveno
  2 kwietnia 2011, 21:07

  nowy_nowa za malo kropek napisales/as ;]

  REPLY
 • maarcin
  20 kwietnia 2011, 00:03

  piwa autoktonów nie tykam. polski żywiec jest piwko! fakt, że w kasie już nie serwują 6 za pięć, a jedynie 5 trochę mnie zasmucił 😀 pozdrawiam wszystkich użytkowników strongbow, którzy odczują stratę 3 puszek…. hehehehe

  REPLY