Anglię czeka najgorsza zima

Od 1963 roku… Jak podaje dziennik The Guardian, czeka nas mróz, śnieżyce i zakłócenia w działaniu komunikacji. Prognozy nawiązują do jednej z najzimniejszych zim jakie nawiedziły Wielką Brytanię w 1963 roku. The Met Office przewiduje dalsze ochłodzenie, śnieżyce i porywiste wiatry w całej Wielkiej Brytanii przez następne tygodnie. Tegoroczny grudzień okazał się dotychczas najzimniejszym od

Od 1963 roku…

Jak podaje dziennik The Guardian, czeka nas mróz, śnieżyce i zakłócenia w działaniu komunikacji. Prognozy nawiązują do jednej z najzimniejszych zim jakie nawiedziły Wielką Brytanię w 1963 roku.

The Met Office przewiduje dalsze ochłodzenie, śnieżyce i porywiste wiatry w całej Wielkiej Brytanii przez następne tygodnie. Tegoroczny grudzień okazał się dotychczas najzimniejszym od 30 lat, a to jeszcze nie koniec mrozów.

Przedstawiciele rządu, małych biznesów oraz organizacji odpowiedzialnych za transport ustalają plan postępowania, który pozwoli zapobiec chaosowi na drogach oraz lotniskach. Min zamówiono dodatkowe 250 tysięcy ton soli.

Podczas zimy w 1963 roku, nazwanej „The Big Freeze of 1963” Wielką Brytanią nawiedziły niespotykane mrozy i duże opady śniegu. Była to najzimniejsza zima od 1740 roku. Morze u wybrzeży Dover było zamarznięte na kilometr, Tamiza w Londynie całkowicie zamarzła, wiele miejscowości było odciętych od świata. The Big Freeze trwał aż do marca.

4 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

4 Comments

 • entoria
  21 grudnia 2010, 22:08

  odkad tu mieszam to anglie co roku nawiedza „zma 100-lecia” 🙂 , chociaz jeszcze kilka lat temu w porze zimowej spacerowalam w krotkim rekawku i baletkach, wiec kto wie? moze to poczatek zapowiadanej epoki lodowcowej?

  REPLY
 • mala1234
  22 grudnia 2010, 17:17

  a podobno mamy ocieplenie klimatu ..

  REPLY
 • baby78
  23 grudnia 2010, 21:26

  W Polsce nie znosilam zimy,a tutaj szczerze mowiac troszke mi jej brakuje,tzn.sniegu do kolan,zabaw z synem na sankach……

  REPLY
 • jaro77
  10 stycznia 2011, 19:32

  Jak na razie nic na to nie wskazuje aby była to najgorsza zima.

  REPLY