Na Wyspach zdrożeje gaz i prąd

Od grudnia rachunki za gaz i prąd wzrosną o 7 proc. Tuż po rozpoczęciu sezonu grzewczego jeden z największych brytyjskich dostawców energii ogłosił podwyżkę cen. Od 10 grudnia około 8 milionów klientów British Gas zapłaci o 7 proc. więcej za gaz i prąd. Władze szacują, że średni rachunek za ogrzewanie wzrośnie o około 80 funtów

Od grudnia rachunki za gaz i prąd wzrosną o 7 proc.

Tuż po rozpoczęciu sezonu grzewczego jeden z największych brytyjskich dostawców energii ogłosił podwyżkę cen. Od 10 grudnia około 8 milionów klientów British Gas zapłaci o 7 proc. więcej za gaz i prąd.

Władze szacują, że średni rachunek za ogrzewanie wzrośnie o około 80 funtów rocznie. Phil Bentley, dyrektor British Gas, zdaje sobie jednak sprawę, że „Podwyżki zostały wprowadzona w czasach kryzysu, co może być bardzo trudne dla wielu mieszkańców”.

Podwyżki nie będą dotyczyć ponad 300 tys. klientów, którzy mają tzw. „Essentials package”. Dotyczy to głównie osób o bardzo niskich dochodach. Nie oznacza to, że podwyżki zupełnie ich ominą. Zostaną tylko opóźnione do kwietnia 2011 roku.

Zaledwie kila dni temu prawie 10-procentową podwyżkę cen ogłosiło także Scottish and Southern Energy. Firma zdecydowała się na podwyższenie cen, gdy okazało się, że w połowie roku finansowego odnotowano 6-procentowy spadek zysków, który bagatela wyniósł 386 mln funtów.

Magda D.  

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *