40 tysięcy

Dla wracających do Polski Do piątku do godz. 16 można starać się o udział w projekcie „Zostań w Polsce – swoim szefem”. Wracający do Warszawy emigranci, którzy mają dobry pomysł na biznes, mogą otrzymać bezzwrotne wsparcie w wysokości 40 tys. zł na założenie własnej firmy. Dofinansowany z funduszy europejskich projekt jest realizowany wspólnie przez stołeczny

Dla wracających do Polski

Do piątku do godz. 16 można starać się o udział w projekcie „Zostań w Polsce – swoim szefem”. Wracający do Warszawy emigranci, którzy mają dobry pomysł na biznes, mogą otrzymać bezzwrotne wsparcie w wysokości 40 tys. zł na założenie własnej firmy.

Dofinansowany z funduszy europejskich projekt jest realizowany wspólnie przez stołeczny ratusz i Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Oprócz 40 tys. zł na założenie i prowadzenie firmy, uczestnicy projektu otrzymają wsparcie pomostowe w wysokości 1126 zł miesięcznie, wypłacane przez pół roku od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej. Wcześniej przejdą oni fachowe szkolenia i warsztaty przygotowujące do stawiania pierwszych kroków w biznesie. Przez pierwszy rok działalności będą mogli także korzystać z pomocy doradców i konsultantów.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Aby zgłosić chęć udziału, należy wypełnić formularze dostępne na stronach projektu – www.zostanszefem.vizja.pl. Należy też złożyć kopie dwóch dokumentów potwierdzających pobyt za granicą.

W projekcie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, nieaktywne zawodowo (niepracujące i niezgłoszone w urzędzie pracy jako bezrobotne), które powróciły z emigracji zarobkowej, mieszkają na terenie województwa mazowieckiego i chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą w Warszawie. Oferta szczególnie kierowana jest do osób powyżej 45. roku życia, emigrantek, które powracają lub wchodzą pierwszy raz na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka, oraz tych, którzy utracili zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracowników.

Źródło: PAP

3 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

3 Comments

 • seba8320
  31 października 2010, 09:33

  nierob z mordy dupy

  REPLY
 • mala1234
  3 listopada 2010, 18:08

  hmm ladnie napisane ciekawe jak bedzie z realizacja…eh

  REPLY
 • alexzimm
  5 listopada 2010, 09:59

  1- dotyczy to osob powyzej 45 roku zycia
  2- firme musisz zalozyc na terenie woj. mazowieckiego (sic!)
  3- mozesz dostac do! 40tys. zl
  4- zapisy juz sie skonczyly 🙂

  Pozdrawiam chetnych 🙂

  REPLY