Bakterie listerii

W polskich produktach Ubiegłego wieczoru BBC nawoływała mieszkańców Doncaster aby nie spożywali kiełbas pochodzących z Polski. Jak wynika z dostarczonych przez BBC informacji polskie produkty, które trafiły do Doncester zawierają olbrzymie ilość bakterii listerii. W niektórych z badanych kiełbas dopuszczalny poziom tych bakterii został przekroczony nawet o 600 razy. Jak informują urzędnicy zakażone produkty zostały

W polskich produktach

Ubiegłego wieczoru BBC nawoływała mieszkańców Doncaster aby nie spożywali kiełbas pochodzących z Polski.

Jak wynika z dostarczonych przez BBC informacji polskie produkty, które trafiły do Doncester zawierają olbrzymie ilość bakterii listerii. W niektórych z badanych kiełbas dopuszczalny poziom tych bakterii został przekroczony nawet o 600 razy.

Jak informują urzędnicy zakażone produkty zostały usunięte ze sklepów. Jednak osobom, które dokonały zakupu wcześniej doradza się, aby nie spożywały zakupionych wyrobów. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży, gdyż zakażenie bakteriami listerii może spowodować uszkodzenie płodu.

Objawy zakażenia listerią są bardzo podobne to objawów grypy. Osoby chore cierpią na kaszel, gorączke i bóle stawów mięśniowych. Do produktów w których najczęściej dochodzi do rozwoju tych bakterii należą m.in. mleko, lody, sery, drób i kiełbasę.

Jak podaje BBC zakażone produkty to głównie kaszanki pochodzące z firmy Sokołów.

Natalia W. 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *