Studiuj w UK

Konferencja o możliwościach studiowania w UK Stowarzyszenie Polskich Przedsiębiorców i Firm w Zjednoczonym Królestwie  (APEC-UK)  z nieukrywaną radością chce Państwu przekazać informacje dotyczące nadchodzącej konferencji informacyjnej, w pełni poświęconej możliwościom studiowania na terenie Zjednoczonego Królestwa. Tytuł konferencji brzmi „Studiuj w UK”. Wydarzenie to jest przeznaczone dla Polaków, którzy pragną w przyszłości podjąć studia na terenie Zjednoczonego

Konferencja o możliwościach studiowania w UK

Stowarzyszenie Polskich Przedsiębiorców i Firm w Zjednoczonym Królestwie  (APEC-UK)  z nieukrywaną radością chce Państwu przekazać informacje dotyczące nadchodzącej konferencji informacyjnej, w pełni poświęconej możliwościom studiowania na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Tytuł konferencji brzmi „Studiuj w UK”. Wydarzenie to jest przeznaczone dla Polaków, którzy pragną w przyszłości podjąć studia na terenie Zjednoczonego Królestwa, Polaków którzy pragną kontynuować studia na poziomie „undergraduate” i „postgraduate”, oraz Polaków pracujących, którzy nie znają możliwości związanych z edukacją w Wielkiej Brytanii.   Inicjatywa konferencji zrodziła się w wyniku wyraźnych sygnałów wysyłanych przez młodych Polaków w UK, którzy w bliskiej przyszłości chcą studiować na Brytyjskich uniwersytetach. Na konferencji będzie obecnych wiele uniwersytetów, w tym jedne z najbardziej prestiżowych, takie jak: University of  Warwick, University of Southampton , University of Sheffield,  University of York,  University of Salford, University of Leicester,  University of Lancaster, Kings College University of London , Birkbeck College University of London, University of Buckingham, Thames Valley University, London Metropolitan University, University College Suffolk, London School of Business & Finance, Chartered Institute of Management Accountants i wiele innych.  

Konferencja promuje zarówno studia na poziomie „undergraduate” jak i „postgraduate”. Oprócz stoisk informacyjnych przedstawicieli poszczególnych uniwersytetów, również zostaną przeprowadzone  seminaria pokrywające kluczowe zagadnienia związane z podjęciem studiów w UK, takie jak: Kompletowanie zgłoszenia do UCAS, przygotowywanie “personal statement”, polskie kwalifikacje i ich ekwiwalenty na ziemiach UK, wymagany standard języka angielskiego IELTS, jak zgłaszać się na studia postgraduate, jak finansować studia. Zostaną także przeprowadzone wykłady na temat przedsiębiorczości  – czy i jak można pogodzić studia z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Wykłady te zostaną przeprowadzone przez Jacka Ostrowskiego (MD Yellow Octopus Ltd) – zdobywce prestiżowej nagrody „Queen's Award for Enterprise 2010”.  

Konferencja odbędzie się dnia 17 lipca 2010 w Thames Valley University, St.Mary's Road, Ealing, London W5 5RF. Czas trwania konferencji: 09.20 do 17.00. Konferencja dla wszystkich uczestników jest bezpłatna. Rejestracji można dokonać wysyłąjąc zgłoszenie na adres mailowy info@apec-uk.org, lub resjestrując się na stronie www.studies-uk.org, lub osobiście bezpośrednio przed konferencją.

Konferencja jest objęta patronatami Profesora Joseph Carby-Hall OBE – Honorowego Konsula RP, oraz Polskiej Misji Katolickiej.

2 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

2 Comments

 • konferencja
  13 lipca 2010, 21:22

  Witam
  Jeśli ktoś chciałby jechać wspólnie z Leeds na ta konferencję to proszę o wiadomości na priv.
  Pozdrawiam

  REPLY
 • konferencja
  16 lipca 2010, 06:19

  Mała zmiana planów na sobotę. Propozycja nieaktualna. Przepraszam wszystkich zainteresowanych.

  REPLY