Wielka ucieczka internautów…

Z Naszej-Klasy Internauci wycofują się z Naszej-klasy. Nie chcą oddać najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu w Polsce praw do wszystkich zdjęć, informacji i wpisów, które w nim umieścili. Nasza-klasa, najpopularniejszy w Polsce serwis społecznościowy, który przyciągnął ok. 14 mln internautów, zmienił w tym tygodniu nazwę na Nk.pl. I kazał użytkownikom zaakceptować nowy regulamin – kto tego nie

Z Naszej-Klasy

Internauci wycofują się z Naszej-klasy. Nie chcą oddać najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu w Polsce praw do wszystkich zdjęć, informacji i wpisów, które w nim umieścili.

Nasza-klasa, najpopularniejszy w Polsce serwis społecznościowy, który przyciągnął ok. 14 mln internautów, zmienił w tym tygodniu nazwę na Nk.pl. I kazał użytkownikom zaakceptować nowy regulamin – kto tego nie zrobi, w ciągu 30 dni straci konto. Użytkownicy się buntują – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Internautów zirytowało zmuszanie ich do udzielenia zgody spółce na nieodpłatne przetwarzanie danych, w tym wizerunku. M.in. w „celach reklamowych spółki i jej kontrahentów, w ramach serwisu lub poza serwisem”. I licencji na praktycznie wszystko, co opublikowali w serwisie.

4 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

4 Comments

 • nowy_nowa
  28 czerwca 2010, 13:23

  To bylo logiczne ze tak postapia. Kasa i jeszcze raz kasa. To wazniejsze od ideologi servisu.
  W dzisiejszych czsach handel danymi personalnymi to dosc dochodowy interes wiec wiadomo ze jak sie posiada 14 milionowa baze uzytkownikow to mozna z tego zrobic……………uzytek.

  REPLY
 • nowy_nowa
  28 czerwca 2010, 18:07

  Mamy cos podobnego w niemczech, to samo co nasza klasa w pl, ale zabezpieczenia jak w banku ze o ochronie danych osobowych nie wspomne. Ale z drugiej strony staram sie zrozumiec dzialaczy nk.pl. Wkoncu to tez interes a wiadomo ze przy takiej frekfencji, zarobek na samych reklamach to malo.

  REPLY
 • ...Hans...
  29 czerwca 2010, 05:04

  Ja usuwam konto. To już jest gruba przesada. Godząc się na ich warunki wyrażam zgodę na np. publikowanie moich prywatnych zdjęć i danych? Sorry ale ja no to nie idę. Na NK świat się nie kończy. Słyszałem że Facebook też jest spoko. Może po prostu czas na zmianę.

  REPLY
 • alyna666
  29 czerwca 2010, 14:19

  ryjoksiazka rzadzi mwahahahaha ;P

  REPLY