Fabryka Pozytywnych Emocji

Wielkie otwarcie 12.06 godz.18.00 Już w nadchodzącą sobotę 12 czerwca 2010 o godzinie 18-tej w Polskim Ośrodku przy 6 Newton Hill Road w Leeds Fabryka Pozytywnych Emocji swoją rozpocznie działalność i będzie to konfrontacja różnych przejawów twórczej aktywności. Fabryka Pozytywnych Emocji to kolejny, interaktywny projekt polskiej grupy artystycznej Polish InvadARTs, która zadebiutowała swoją pierwszą wystawą w Leeds

Wielkie otwarcie 12.06 godz.18.00

Już w nadchodzącą sobotę 12 czerwca 2010 o godzinie 18-tej w Polskim Ośrodku przy 6 Newton Hill Road w Leeds Fabryka Pozytywnych Emocji swoją rozpocznie działalność i będzie to konfrontacja różnych przejawów twórczej aktywności.

Fabryka Pozytywnych Emocji to kolejny, interaktywny projekt polskiej grupy artystycznej Polish InvadARTs, która zadebiutowała swoją pierwszą wystawą w Leeds w listopadzie 2008 roku. 

Polish InvadARTs przypomina o tym, co istotne i odrywa nas od szarej codzienności. Jeśli coś sprawia ci przyjemność i wyraża twoje uczucia, dlaczego nie podzielić się tym z innymi, szczególnie na emigracji? Wrażenia artystyczne są międzynarodowe i nie znają żadnych granic, fizycznych czy językowych. Każda aktywność powinna być doceniana i kontynuowana, a widzowie powinni czerpać inspiracje i przyjemność z obcowania z nią.

Druga edycja wystawy, czyli Fabryka Pozytywnych Emocji próbuje na stałe odcisnąć twórczy ślad na brytyjskiej ziemi i udowodnić, że kreatywne pomysły mają sens na wszystkich poziomach ludzkich aktywności, a przestrzeń artystyczna może być budowana zawsze i wszędzie.

W tym roku:

* obalamy stereotyp Polaka-pracownika fizycznego czerpiąc z niego inspiracje

* jednoczymy pokolenia – wystawiamy dla wszystkich, niezależnie od wieku oraz zapraszamy do interakcji z artystami

* pokazujemy i konfrontujemy sztuki z różnych dziedzin i produkujemy je podczas trwania wystawy.

Jednym z głównych założeń wystawy jest interakcja z odbiorcą, dlatego zwiedzający będą mogli aktywnie uczestniczyć w działalności fabryki, która jak każda, będzie podzielona na poszczególne działy.

Dział fotografii oprócz tradycyjnej wystawy zdjęć będzie posiadał miejsce, gdzie każdy może wziąć udział w tworzeniu animacji wizualnej wyświetlanej podczas trwania wystawy.

Dział Body Paintingu umożliwi każdemu pomalowanie/ucharakteryzowanie twarzy, jak i oglądanie sztuki body paintingu na żywo.

Dział filcowania pokaże w końcu na czym polega tajemnicza metoda filcowania i jak powstają ręcznie wytwarzane korale, torby, pledy i inne przedmioty, które mogą być wyprodukowane tą metodą.

Dział Poezji udowodni, że poezja jest wciąż żywa i mówi o rzeczach istotnych, współczesnych i wartych uwagi

Dział Street Artu, pozwoli uczestnikom być świadkami tworzenia graffiti i zaznajomi zwiedzających z tą kontrowersyjną i często niezrozumianą sztuką.

Pozostałe działy prosperujące w ramach Fabryki Pozytywnych Emocji to działy: Grafiki, Malarstwa oraz Biżuterii Artystycznej, każdy z nich oferujący nowe doznania i walory artystyczne.

Dodatkową atrakcją wystawy jest pokaz wizualizacji połączony, po godzinie 22, z imprezą taneczną. Kilku utalentowanych, polskich DJ’i zabawiać będzie wszystkich uczestników wystawy, przy rytmach muzyki House i Electro, do wczesnych godzin porannych.

Przewidziana jest również możliwość zakupu prac przez zwiedzających, a przez cały czas trwania wystawy otwarty będzie bar i kawiarnia z polskimi wypiekami.

Sztuka dla Invadartsów to wyrażenie siebie, możliwość oderwania się od codzienności i kreatywnego oraz pozytywnego zareagowania na otaczającą nas rzeczywistość. Stąd FPE – gdzie pozytywne emocje generowane są właśnie dzięki artystycznym interakcjom między twórcą, produktem i odbiorcą.

W imieniu ekipy Polish InvadARTs zapraszamy serdecznie, nie tylko na wystawę, ale i na stronę internetową grupy www.myspace.com/polishinvadarts. Można nas również znaleźć na www.facebook.com.

Serdecznie zapraszamy i gwarantujemy długi wieczór pełen wrażeń, Pozytywnych Emocji i Sztuki!

3 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

3 Comments

 • zetka
  7 czerwca 2010, 15:50

  Swietna sprawa, wkoncu cos sie dzieje w Leeds.
  Podziwiam zapal.
  Powodzenia

  REPLY
 • alyna666
  8 czerwca 2010, 17:35

  house i electro… ? od kiedy Nair house i electro gra ;]

  do zoba artysci 😀

  REPLY
 • agatnikk
  8 czerwca 2010, 20:31

  nareszcie cos ciekawego w leeds 😉

  REPLY