Wyspy są już mniej atrakcyjne

Coraz więcej osób z Europy Wschodniej opuszcza Wielką Brytanię niż do niej przyjeżdża.   Coraz więcej osób z Europy Wschodniej, szczególnie Polski i Czech, opuszcza Wielką Brytanię niż do niej przyjeżdża. Tak wynika z najnowszych danych Home Office.   Dane brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wskazują na zmianę w kierunku migracji po raz pierwszy od czasu,

Coraz więcej osób z Europy Wschodniej opuszcza Wielką Brytanię niż do niej przyjeżdża.

 


Coraz więcej osób z Europy Wschodniej, szczególnie Polski i Czech, opuszcza Wielką Brytanię niż do niej przyjeżdża. Tak wynika z najnowszych danych Home Office.

 

Dane brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wskazują na zmianę w kierunku migracji po raz pierwszy od czasu, gdy zaczęła się wielka fala po poszerzeniu Unii Europejskiej 2004 roku. W 2009 roku przyjechało do Wielkiej Brytanii 45 000 obywateli krajów A8 a wyjechało ich 57 000 – pisze portal Emito.net.

Ogólnie skala imigracji w Wielkiej Brytanii, czyli liczba imigrantów minus liczba osób wyjeżdżających – dla 12 miesięcy do września 2009, wynosiła 142 000, czyli o 18 000 mniej w porównaniu do analogicznego okresu roku wcześniejszego.

Dane te pochodzą z International Passenger Survey dotyczącej długoterminowej migracji, która uważana jest za obszerny przewodnik dotyczący ruchów migracyjnych w Wielkiej Brytanii, choć nie bierze ona pod uwagę kwestii azylu, czy tych osób, które zostają dłużej niż planowały oraz migracji z Irlandii Północnej.

Inne dane Home Office wskazują, że prawie 1/3 osób pragnących pozyskać obywatelstwo brytyjskie nie zdała zeszłego roku egzaminu obywatelskiego. Test taki trwa 45 minut i dotyczy wiedzy na temat brytyjskiego społeczeństwa, historii oraz kultury.

2 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

2 Comments

 • jaro77
  7 czerwca 2010, 09:31

  I nie ma co się dziwić. Recesja nadal trwa a co niektórzy mówią, że będzie jeszcze gorzej. Od 4 lat nie dostałem podwyżki. Czas oczywiście zmienić pracę ale nie jest to takie łatwe. Bardziej na Wschód od Anglii (Holandia, Niemcy) pracodawcy lepiej płacą. Czy zarabiać w przeliczeniu na złotówki 3500zł to jest dużo? Jest to śmieszne, tutaj powinno zarabiać się minimum 6k zł. Niby przy najniższych zarobkach życie jest o wiele łatwiejsze niż w Polsce ale rewelacji to tutaj nie ma. W Polsce natomiast tylko w dużych miastach można mieć dobre pieniądze, o małych miejscowościach nikt nie myśli gdzie zarabia się 1000zł. Nie dziwię się, że ludzie wracają.

  REPLY
 • ramzesPL
  7 czerwca 2010, 10:45

  W większych miastach wyższe zarobki? Wróciłem w 2008 do PL dostałem pracę w polfie w warszawie oczywiście po znajomości przy pakowaniu leków wiesz ile zarabiam 1400 zł pracując po 9h na trzy zmiany. Chcesz wracaj do PL żeby żałować.

  REPLY