Odzyskaj opłaty bankowe!

Jeśli w ciągu ostatnich sześciu lat bank pobierał od ciebie opłaty karne lub nakładał kary finansowe… możesz teraz odzyskać swoje pieniądze. Jest duże prawdopodobieństwo, że robił to nielegalnie! Jeżeli w ciągu ostatnich lat zapłaciłeś karę za zwrócony czeki, direct debit czy też przekroczenie stanu konta, możesz odzyskać swoje pieniądze. O zwrot pieniędzy wystąp do banku sam

Jeśli w ciągu ostatnich sześciu lat bank pobierał od ciebie opłaty karne lub nakładał kary finansowe…

możesz teraz odzyskać swoje pieniądze. Jest duże prawdopodobieństwo, że robił to nielegalnie!

Jeżeli w ciągu ostatnich lat zapłaciłeś karę za zwrócony czeki, direct debit czy też przekroczenie stanu konta, możesz odzyskać swoje pieniądze. O zwrot pieniędzy wystąp do banku sam lub za pośrednictwem jednej z wielu firm działających na zasadzie „No win no fee”, dzięki czemu nie poniesiesz kosztów, jeżeli nie uda się odzyskać pieniędzy.

Banki, tak jak wszystkie firmy muszą przynosić zysk. Opłaty za przekroczenie limitu na koncie bądź zwrócone czeki były dla banków maszynką do zarabiania pieniędzy. W momencie gdy przekroczyłeś swój limit nawet o jednego funta, bank nakładał opłatę karną najczęściej w wysokości około 30 funtów! Jedyny koszt jaki w takim wypadku ponosił bank to wysłanie do ciebie listu z informacją, że opłata została nałożona. Tysiące Polaków straciło w ten sposób miliony funtów.

Załóżmy, że taka sytuacja zdażyła ci się 10 razy w ciągu roku przez ostatnie 3 lata. Przez ten czas bank zarobił na Tobie bezprawnie prawie 1000 funtów!

Banki bronią się twierdząc, że opłaty są legalne, gdyż klienci byli o nich informowani w momencie otwierania rachunku bankowego i swoim podpisem akceptowali warunki na jakich konta były otwierane. Przeciwnicy twierdzą, że opłaty są nielegalne ponieważ są niewspółmierne do kosztów jakie ponosi bank, gdy klient przekroczy limit czy jego czek zostanie zwrócony.

Szacuje się, że banki brytyjskie niesłusznie zabrałyu klientom nawet 12 bilionów funtów w ciągu ostatnich 6 lat.

Ekspeci na potrzeby sprawy sądowej wyliczyli, że maksymalny koszt banku każdorazowo waha się od 2.50 do 4.50 funta. Wynika z tego, że kary nakładane przez banki na klientów dochodzące nawet do 39 funtów są niewspółmiernie wysokie.

Jak odzyskać pieniądze?

Zbierz wszystkie statementy z konta lub kont za ostatnie 6 lat i sprawdź na nich jakie opłaty były pobierane przez bank (opłaty za czeki bez pokrycia, za overdraft, za niepokryty direct debit). Opłaty za prowadzenie konta nie liczą się. Sprawdź również wyciągi kart kredytowych.

Napisz do banku list z żądaniem zwrotu opłat. Wyszczególnij wszystkie kwoty oraz daty pobrania.

Kto może pomóc w odzyskaniu opłat?

Jeżeli wolisz, sprawę odzyskania opłat możesz zlecić firmie. Firma sprawdzi dla ciebie wszystkie wyciągi bankowe i podpowie, któe opłaty są do odzyskania. Upewnij się, że jest to firma działająca na zasadzie „No win no fee”, bo wówczas nie zapłacisz nic, jeżeli firma nie odzyska dla ciebie opłat. Większość firm, tak jak Claim Financials>> całą procedurę zwrotu wykonuje drogą pocztową. Po zgłoszeniu się online (podajesz imię i nazwisko, adres) otrzymuje się do domu formualrz, który następnie należy odesłać w załączonej kopercie.

6 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

6 Comments

 • wyderszonpol
  3 lutego 2010, 13:10

  Troche tu wpuszczania ludzi w maliny, 25 listopada 2009 Supreme Court oddalil zazalenia przeciwko bankom. Mozna sobie dochodzic nieuczciwych oplat banku- prosze bardzo. Tylko juz teraz bez skutecznie. Ten artykul powinien byc 2 lata temu, a nie po fakcie. W morde jeza.

  REPLY
 • rafvis
  3 lutego 2010, 21:04

  A nie do końca się zgodzę z przedmówcą. Znam osobę, która z jednego banku wyciągnęła troszkę ponad 7 tys funtów. Tylko, że wzięła ze sobą angielskiego adwokata, który rozmawiał tylko z głównym „wodzem” tegoż banku i z nikim innym nie chciał. Nie wiesz jaka jest prawda z tym artykułem, dopóki sam nie będziesz chciał odzyskać swego. Ja chyba się skuszę, gdyż zbyt wiele z żoną straciliśmy w jednym z „polskich” (czyt.: „najlepszy” dla polaków) banków.

  REPLY
 • wyderszonpol
  4 lutego 2010, 12:29

  To sprobuj odzyskac cos po ostatniej decyzji sadu, prawda jest taka ze sad polecil FOS zaskarzyc banki, lecz z innej podstawy prawnej. Zaden prawnik obecnie sie tym nie zajmie- starta czasu. Oczywiscie gladko sie odzyskiwalo oplaty, przed ta decyzja obecnie jest to awykonalne.

  REPLY
 • adamm
  22 lutego 2010, 11:40

  Zachecam do lektury porad na moneysavingexpert http://www.moneysavingexpert.com/reclaim/bank-charges

  Otoz jezeli bank naliczyl oplaty w 3 sytuacjach to jest szansa ze je zwroci:
  1. You’re in financial hardship
  2. The charges are disproportionate
  3. You are / were stuck in a cycle of charges you cannot break out of

  Nie ma gwarancji ze Ombudsman zmusi bank do zwrotu oplat ale zawsze warto sprobowac.
  Nie potrzeba do tego tez prawnika, jest to raptem 2 wyslawe listy: 1 do banku, drugi do FOS.
  Cala procedura jest podana w linku

  REPLY
 • gotka
  15 grudnia 2016, 21:17

  Ludzie… lista kont za jakie pobierano nieuczciwie opłaty jest na stronie http://omniclaim.co.uk/core/ i tam od razu można za darmo złożyć wniosek. Jeśli będzie opcja odzyskania kasy, to wam pomogą, a jeśli to nie zapłacicie ani grosza, a i tak pobierają dopiero prowizję od tego, co uzyskają. O tej sprawie jest głośno, a czytałam o przypadkach osób, które odzyskały po kilka tysięcy funtów!

  REPLY