POLISH INVADartS II

Druga wystawa polskich artystów z Leeds i nie tylko? Po ponad roku grupa, która w listopadzie 2008 zadebiutowała swoją pierwszą wystawą zaprasza na kolejne, interaktywne wydarzenie pod nazwą Fabryka Pozytywnych Emocji.   Fabryka rozpocznie działalność 15 maja 2010 o godzinie 18-tej w Polskim Ośrodku przy Newton Hill Road w Leeds i podobnie jak ostatnim razem, będzie

Druga wystawa polskich artystów z Leeds i nie tylko?

Po ponad roku grupa, która w listopadzie 2008 zadebiutowała swoją pierwszą wystawą zaprasza na kolejne, interaktywne wydarzenie pod nazwą Fabryka Pozytywnych Emocji.

 

Fabryka rozpocznie działalność 15 maja 2010 o godzinie 18-tej w Polskim Ośrodku przy Newton Hill Road w Leeds i podobnie jak ostatnim razem, będzie to konfrontacja różnych przejawów twórczej aktywności.

POLISH INVADartS przypomina, co istotne i odrywa nas od szarej codzienności. Jeśli coś sprawia ci przyjemność i wyraża twoje uczucia, dlaczego nie podzielić się tym z innymi, szczególnie na emigracji? Wrażenia artystyczne są międzynarodowe i nie znają żadnych granic, fizycznych czy językowych. Każda aktywność powinna być doceniana i kontynuowana, a oglądający ją powinni czerpać inspiracje i przyjemność z obcowania z nią.

POLISH INVADartS II próbuje na stałe odcisnąć twórczy ślad na brytyjskiej ziemi, udowodnić, że kreatywne pomysły mają sens na wszystkich poziomach ludzkich aktywności a przestrzeń artystyczna może być budowana zawsze i wszędzie.

W tym roku nie tylko:

obalamy stereotyp Polaka- pracownika fizycznego, ale czerpiemy z niego inspiracje

jednoczymy pokolenia- wystawiamy dla wszystkich niezależnie od wieku, ale zapraszamy do interakcji

pokazujemy i konfrontujemy- sztuki z różnych dziedzin, ale je produkujemy…

Sztuka, dla Invadartsów, to wyrażenie siebie, możliwość oderwania się od codzienności i kreatywnego, czyli pozytywnego zareagowania na otaczającą nas rzeczywistość, stąd FPE, gdzie pozytywne emocje generowane są właśnie dzięki artystycznym interakcjom między twórcą, produktem i odbiorcą.

Serdecznie zapraszamy w maju!

 

Jeśli czujesz, że robisz coś ciekawego i chciałbyś/ chciałabyś dołączyć do Polish Invadarts II napisz do nas i wyślij przykłady swoich prac na: polish.invadarts@googlemail.com

Na zgłoszenia czekamy do końca marca!

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *