Alkohol

Tylko za okazaniem paszportu Wszystkie osoby mające przyjemność wyglądać na mniej niż 21 lat, będą musiały pokazać w pubie dokumenty. W przeciwnym razie nie dostaną piwa – pisze „Daily Mirror”. Z informacji, które przekazuje brytyjska bulwarówka, nowe rozporządzenie w sprawie sprzedaży alkoholu w pubach i innych lokalach ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym tygodniu. Brytyjskie

Tylko za okazaniem paszportu

Wszystkie osoby mające przyjemność wyglądać na mniej niż 21 lat, będą musiały pokazać w pubie dokumenty. W przeciwnym razie nie dostaną piwa – pisze „Daily Mirror”.

Z informacji, które przekazuje brytyjska bulwarówka, nowe rozporządzenie w sprawie sprzedaży alkoholu w pubach i innych lokalach ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym tygodniu.

Brytyjskie lokale i sklepy, w których sprzedawany jest alkohol, już od dawna zobowiązane są do sprawdzania ID młodo wyglądających klientów, jednak nowe przepisy wprowadzają możliwość odebrania nierzetelnym handlowcom licencji.

Nowe rozporządzenie rządu Gordona Browna ma również ograniczyć możliwość bardzo popularnych w brytyjskich pubach promocji. W zapomnienie mają pójść akcje typu „happy hours”, kiedy alkohol sprzedawany jest po zaniżonych cenach, czy „women-drink-free hour”, kiedy to panie mogą raczyć się darmowymi drinkami.

Podobno inicjatorem całego przedsięwzięcia jest sam szef rządu Gordon Brown. – Premier wyraził się jasno, że nie wolno nam tolerować rozprzestrzeniającej się w UK plagi pijaństwa – powiedziała „Daily Mirror” osoba wysoko postawiona w brytyjskim rządzie.

Z opublikowanego w styczniu tego roku raportu wynika, że rocznie w Wielkiej Brytanii od 30 do 40 tys. osób umiera w wyniku chorób spowodowanych nadmiernym spożyciem alkoholu.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *