Śnieżyca w Leeds

Czy zima zaskoczyła kierowców? To pytanie częściej zadawane w polskich mediach niż brytyjskich, jednak wydaje się, że to właśnie na Wyspach zima tym razem zaskoczyła kierowców. Podróż dziś rano okazała się nie lada wyzwaniem dla kierowców w Yorkshire, szczególnie jeśli musieli wybrać się poza miasto. Wiele dróg było całkowicie nieprzejezdnych a ruch, nawet na autostradzie M1, ograniczał sie do

Czy zima zaskoczyła kierowców?

To pytanie częściej zadawane w polskich mediach niż brytyjskich, jednak wydaje się, że to właśnie na Wyspach zima tym razem zaskoczyła kierowców.

Podróż dziś rano okazała się nie lada wyzwaniem dla kierowców w Yorkshire, szczególnie jeśli musieli wybrać się poza miasto. Wiele dróg było całkowicie nieprzejezdnych a ruch, nawet na autostradzie M1, ograniczał sie do prędkości 40 mil na godzinę. Śnieg spadł w Leeds dziś rano i padał nieprzerwanie przez kilka godzin przy kilkustopniowym mrozie. Służby publiczne nie nadążały z odśnieżaniem, co spowodowało wiele kolizji i utrudnień na drogach.  Meteorolodzy zapowiadają kolejne opady śniegu dziś w nocy, i odradzają podróż samochodem, jeśli nie jest to koniecznie. Wiele szkół zostało zamkniętych, ale ta zasada nie odnosi się oczywiście do zakładów pracy.

Jeśli więc jeśli musimy rano wyjechać samochodem do pracy możemy jedynie wstać wcześniej i upewnić się, że mamy dostatecznie dużo czasu na podróż, której czas może się znacznie wydłużyć albo po prostu zostać w domu i cierpliwie czekać na poprawę pogody.

1 comment

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • shaolin1
    6 stycznia 2010, 20:56

    Opony zimowe, umiejętności i zdrowy rozsądek i nic nie jest w stanie zaskoczyć 🙂 Z każdego zakamarka da się wyjechać 🙂

    REPLY