21 listopada w Leeds

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia W sobotę 21 listopada Leeds będzie gościć Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia. Orkiestra, pod batutą Jacka Kasprzyka zagra Panufnika i Chopina, a także VII Symfonię Beethovena. Gościem specjalnym koncertu będzie rosyjski pianista Mikhail Rudy, który zagra Koncert Fortepianowy Numer 1 Chopina. Jacek Kasprzyk Studiował dyrygenturę u Stanisława Wisłockiego oraz teorię

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

W sobotę 21 listopada Leeds będzie gościć Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia. Orkiestra, pod batutą Jacka Kasprzyka zagra Panufnika i Chopina, a także VII Symfonię Beethovena. Gościem specjalnym koncertu będzie rosyjski pianista Mikhail Rudy, który zagra Koncert Fortepianowy Numer 1 Chopina.

Jacek Kasprzyk Studiował dyrygenturę u Stanisława Wisłockiego oraz teorię muzyki i kompozycję w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie, którą ukończył w 1975. W tym samym roku zadebiutował w Teatrze Wielkim w Warszawie, przygotowując nową realizację „Don Giovanniego” Wolfganga Amadeusa Mozarta. W 1978 został I dyrygentem Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji, w 1980 objął stanowisko dyrektora muzycznego tego zespołu.

W 1982 zamieszkał w Londynie, gdzie zadebiutował w Royal Festival Hall z Philharmonia Orchestra. W tym czasie regularnie koncertował z londyńskimi orkiestrami: Philharmonia Orchestra, London Symphony Orchestra, London Philharmonic i Royal Philharmonic, jak również z orkiestrami brytyjskimi, m.in. Halle, Royal Scottish National, BBS Scottish i BBC National Orchestra of Wales, z którą zagrał po raz pierwszy w 1984 na BBC Henry Wood Promenade Concerts (BBC Proms).

Wraz z charyzmatycznym, rosyjskim pianistą Mikhailem Rudy’m, Kasprzyk z pewnością stworzy, w miejskim ratuszu, prawdziwą ucztę melomana.

Bilety w cenie £12 – £30 są do nabycia w Box Office pod numerem tel. 0113 224 3801 oraz na stronie www. leedsconcertseason.com.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *