ECAS broni nas

Agencja European Citizen Action Service, która broni praw unijnych obywateli, uruchomiła specjalną „gorącą linię” dla obywateli nowych państw Unii Europejskiej. Dzwoniąc pod belgijski numer telefonu: 0032 2 512 5968, albo wysyłając e-mail na adres ecas@ecas.org będzie można uzyskać pomoc i informacje w każdym unijnym języku. Linia będzie czynna do 10 września i służy głównie zbieraniu

Agencja European Citizen Action Service, która broni praw unijnych obywateli, uruchomiła specjalną „gorącą linię” dla obywateli nowych państw Unii Europejskiej.

Dzwoniąc pod belgijski numer telefonu: 0032 2 512 5968, albo wysyłając e-mail na adres ecas@ecas.org będzie można uzyskać pomoc i informacje w każdym unijnym języku.

Linia będzie czynna do 10 września i służy głównie zbieraniu informacji na temat traktowania nowych członków UE przez „starą unię”.

Agencji zależy na informacjach, jak wygląda ruch na granicy między nowymi państwami a Piętnastką: czy ograniczono kontrole graniczne, czy uznawane są dowody osobiste obywateli nowych krajów, jakie są ich doświadczenia w podróżowaniu po UE.

ECAS chce również zbadać, jak funkcjonują okresy przejściowe na podejmowanie pracy przez mieszkańców nowych państw UE w krajach Piętnastki, czy łatwo znaleźć informacje o możliwościach podejmowania pracy w kraju UE, czy są kłopoty z uzyskiwaniem pozwoleń na pracę oraz jak wygląda sytuacja osób, które takich pozwoleń nie potrzebują, czyli studentów albo osób prowadzących działalność gospodarczą.

14 września ECAS przekaże raport eurodeputowanym.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *