Polska przychodnia w Manchesterze

Już otwarta Nowo otwarta polska przychodnia w Manchesterze przyjęła swoich pierwszych pacjentów. Klinika mieszcząca się w centrum miasta, przy Mosley Street, została oficjalnie otwarta 14 października br. Pierwsi pacjenci Zielonej Przychodni skorzystali z pomocy polskojęzycznego ginekologa, pediatry oraz stomatologa. Przychodnia została uruchomiona z inicjatywy polskiego małżeństwa, lekarza ginekologa Krystyny Tajchman oraz jej męża, lekarza ortopedy

Już otwarta

Nowo otwarta polska przychodnia w Manchesterze przyjęła swoich pierwszych pacjentów. Klinika mieszcząca się w centrum miasta, przy Mosley Street, została oficjalnie otwarta 14 października br. Pierwsi pacjenci Zielonej Przychodni skorzystali z pomocy polskojęzycznego ginekologa, pediatry oraz stomatologa.

Przychodnia została uruchomiona z inicjatywy polskiego małżeństwa, lekarza ginekologa Krystyny Tajchman oraz jej męża, lekarza ortopedy Sławomira.

 – Zainteresowanie usługami medycznymi wykonywanymi przez lekarzy rodem z Polski, szczególnie ginekologów czy stomatologów jest niemałe – zauważa Krystyna Tajchman, założycielka Zielonej Przychodni. Polacy nadal wolą udać się na wizytę do rodzimego lekarza nie tylko ze względu na brak bariery językowej, ale również dlatego, że wielu z nich nadal bardziej ufa specjalistom z Polski – dodaje doktor Tajchman.

Pani Krystyna w kwietniu ubiegłego roku otworzyła pierwszą przychodnię na londyńskim Greenwich. Duże zapotrzebowanie na usługi medyczne w wykonaniu polskojęzycznych lekarzy zachęciło doktorostwo do uruchomienia podobnej placówki w Manchesterze, mieście, które jest drugim po Londynie skupiskiem polskiej społeczności na Wyspach.

W przychodniach, obok ginekologa, pediatry oraz stomatologa, przyjmują chirurdzy-ortopedzi, ortodonci, dermatolodzy, urolodzy, interniści, laryngolodzy, pediatrzy oraz psychiatrzy. Z oddziałem w Manchesterze współpracuje aktualnie 10 lekarzy. Wszyscy są zarejestrowani w GMC, czyli Brytyjskiej Izbie Lekarskiej.

W lokalu o powierzchni 170m2 znajduje się 5 gabinetów lekarskich. Przychodnia współpracuje z profesjonalnym laboratorium, w którym są wykonywane badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej.

– Nasi pacjenci często dojeżdżają do nas z miejsc odległych nawet o kilkadziesiąt mil – zauważa Katarzyna Sadzikowska, manager londyńskiego oddziału przychodni. – Aby ułatwić rejestracje osobom mieszkającym w odległych zakątkach kraju, wprowadziliśmy, obok rejestracji osobistych oraz telefonicznych, system rejestracji online – wyjaśnia Sadzikowska.

3 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

3 Comments

  • spalony600
    29 października 2009, 10:00

    chciałam zapytać czy przychodnia jest prywatna czy przyjmuje tak jak przychodnie angielskie chodzi o NHS czy każda wizyta jest płatna ??? Jeżeli tak to prosze o jakiś cennik

    REPLY
  • saxo
    6 listopada 2009, 19:07

    cennik jest na ich stronie, drogo, jak cholera, nie wiem do kogo to jest adresowane, bo na pewno nie do osób na minimalnych stawkach. Poza tym ja korzystam bez problemu z darmowego nhs, robię za free badania, za które w polsce musiałbym słono płacić, albo czekać w kolejce z rok lub więcej. Po leki latam do polski, zależy co się opłaca, ale generalnie opłaca się w moim przypadku przywieźć leki z polandii, bo tu za każdy 7,20, a ile tego wypisze, zależy od widzimisię gp.

    natomiast podsumowując tą polską przychodnię, to nie wiem po co ona powstała i dla kogo. Mało kogo będzie interesowało wydanie takiej kasy, jaką mają podają w cenniku, a poza tym, jeśli jakieś badania, np dla dzieci są tu w uk nieosiągalne w pewnym wieku, to się,leci do polski, przynajmniej odwiedzi się rodzinę, zrobi hurtowo i darmowo resztę badań, coś przywiezie, coś zawiezie i tak wyjdzie na plus.

    REPLY
  • Elzbieta Jamorska
    8 maja 2023, 14:21

    Prosze o wykonanie usg jamy brzusznej

    REPLY