Jak dzwonić tanio do Polski?

Co jest tańsze karta, numer dostępowy czy skype? Przeczytaj jak najtaniej dzwonić z Wielkiej Brytanii do Polski. Możliwości kontaktu z rodziną w Polsce jest wiele. Począwszy od kart zdrapek, na połączeniach przez internet skończywszy. To, który z nich jest najtańszy zależy od okoliczności. Karty zdrapkiMają różną wartość kredytu (od £5 do £20). Korzystając z nich

Co jest tańsze karta, numer dostępowy czy skype?

Przeczytaj jak najtaniej dzwonić z Wielkiej Brytanii do Polski.

Możliwości kontaktu z rodziną w Polsce jest wiele. Począwszy od kart zdrapek, na połączeniach przez internet skończywszy. To, który z nich jest najtańszy zależy od okoliczności.

Karty zdrapki
Mają różną wartość kredytu (od £5 do £20). Korzystając z nich wybiera się numer dostępowy podany na karcie a następnie podaje PIN zamieszczony z tyłu karty.

Wady:

 1. Główną wadą kart jest często pobierana opłata za inicjację połączenia, która zwykle jest znacznie większa niż opłata za minutę połączenia, co oznacza, że wykorzystując kartę do kilku krótszych rozmów będziemy mieli znacznie mniej minut rozmowy niż gdybyśmy wykonali jedno długie połączenie.
 2. Ceny połączenia za minutę często są różne w różnych dniach tygodnia oraz porach dnia. Reklamowane tanie ceny są zwykle opłatami pobieranymi w najmniej korzystnym czasie.
 3. Konieczność kupowania kart i przerywanie rozmowy po wyczerpaniu kredytu.

Zalety:

 1. Często kartę o danej wartości kredytu można kupić taniej np £5 kartę za £3.5, tak jest w przypadku Banana Card, Polska Karta oraz szeregu innych kart.
 2. Karty są powszechnie dostępne w większości sklepów.
 3. Kartą przeznaczoną specjalnie na rozmowy z Polską z Wielkiej Brytanii, jest Polska Karta, która w przeciwieństwie do innych kart oferuje stałe stawki oraz nie pobiera większej opłaty za rozpoczęcie połączenia. Więcej informacji na www.polskakarta.co.uk
   

Numery dostępowe
Specjalne numery, które wybiera się najpierw a następnie wybiera się numer docelowy w Polsce. Zamiast płacić za połączenie międzynarodowe, płacimy jak za połączenie lokalne. Zaletą jest możliwość dzwonienia za jednakowe stawki przez całą dobę, brak opłat za połączenie, wygoda (nie trzeba kupować karty z limitowanym kredytem).

Zalety:

 1. Tanie i wygodne dzwonienie, bez konieczności zakupu karty czy doładowywania konta.
 2. Można wykorzystać darmowe minuty w abonamencie komórki lub telefonu stacjonarnego i dzięki temu dzwonić jeszcze taniej.
 3. Wygodne połączenia z komórek.

Wady:

 1. Trzeba płacić dodatkowo za połączenie z numerem dostępowym, jeżeli nie posiada się darmowych minut.
 2. Niektóre darmowe minuty wliczone w abonament nie obejmują połączeń z danym numerem dostępowym, co podnosi koszt rozmowy.

Przed wybraniem najlepszego sposobu dzwonienia i najtańszego, należy zawsze przeczytać szczegółowe zasady korzystania (terms and conditions) operatorów lub firm produkujących karty oraz dowiedzieć się u swojego operatora o koszt połączeń na dany numer dostępowy.

2 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

2 Comments

 • borys182
  27 października 2009, 16:51

  Moja tania alternatywa jest aplikacja internetcalls. Voip, który dziala na kompie jak rowniez po wpisaniu numeru naszej komorki mozna dzwonic przez nr dostepowy, uwzgledniany przy bezplatnych minutach w kazdym abonamencie. Placimy 10euro za 120 dni dzwonienia do Polski za darmo!!! Tak zupelnie za free bo ta kwota wydana z gory jest dalej na naszym koncie. Ubywa jej np przy polaczeniach na komórki lub po przekroczeniu 120 dni. Oplata wtedy wynosi 2centy/min i 18 komorka. Wiecej na http://www.internetcalls.com
  pozdrawiam

  REPLY
 • artcos
  27 marca 2010, 21:59

  Dzieki Borys, sprawdzilem ten link i wyglada ciekawie, tak jak piszesz. Z tym,ze jezeli sie nie myle, trzeba zawsze miec pod reka internet, zeby chociazby zainicjowac polaczenie z uzyciem telefonu komorkiwego. Oni nazywaja to phone-to-phone,a powinno sie raczej nazywac pc-to-phone-to-phone. Do uzytku z domu jak znalazl,ale kiepsko jesli nie masz netu pod reka. Ja czesto dzwonie z komorki do Polski uzywajac http://www.bociancalling.co.uk, tzn wykupuje u nich kredyt za ?5 i pozniej juz nie musze sie u nich pokazywac,tylko po prosto dzwonie z komorki placac 2p/min plus jakies fistaszki za polaczenie. pozdr

  REPLY