Ambasador ostrzega przed wyjazdem.

Pomyślcie dwa razy zanim zdecydujecie się jechać za pracą na Wyspy, tak do swoich rodaków ostrzega Barbara Tuge-Erecinska, polska ambasador w Wielkiej Brytanii. Jej zdaniem recesja gospodarcza i wzrost bezrobocia sprawiły, że obecnie znalezienie dobrej pracy na Wyspach jest bardzo trudne. Dlatego też ostrzega rodaków, aby „pomyśleli dwa razy, zanim zdecydują się na szukanie pracy

Pomyślcie dwa razy

zanim zdecydujecie się jechać za pracą na Wyspy, tak do swoich rodaków ostrzega Barbara Tuge-Erecinska, polska ambasador w Wielkiej Brytanii.

Jej zdaniem recesja gospodarcza i wzrost bezrobocia sprawiły, że obecnie znalezienie dobrej pracy na Wyspach jest bardzo trudne. Dlatego też ostrzega rodaków, aby „pomyśleli dwa razy, zanim zdecydują się na szukanie pracy w Wielkiej Brytanii”.

Barbara Tuge-Erecinska stwierdziła, że do takiego stanowiska przyczyniły się głosy wielu Polaków, którzy kontaktowali się z nią przez Internet, a także doniesienia polskich mediów, a nawet opinie księży. Zdaniem pani ambasador, szukania pracy na Wyspach powinny sobie darować zwłaszcza osoby nieznające języka angielskiego.

Opinię Barbary Tuge-Erecinskiej publikuje „Guardian”, cytują ją też inne brytyjskie media, m.in. „Daily Mail”. – W tak trudnej sytuacji gospodarczej w Wielkiej Brytanii, kiedy likwidowanych jest wiele stanowisk pracy, napięcia społeczne mogą zwrócić się przeciwko polskim społecznościom – twierdzi polska ambasador w UK.

Barbara Tuge-Erecinska odniosła się też do nagonki medialnej na Wyspach, gdzie wielokrotnie ukazywały się irracjonalne artykuły oczerniające Polaków – pisano m.in. o tym, że polską tradycją jest noszenie noża przez wszystkich obywateli. Potępiła też zarzuty, według których rzekomo Polacy jadą na Wyspy głównie po to, aby pozyskać benefity, a potem wysyłać je do swoich rodzin w Polsce. – Skoro przyjeżdżają tu i pracują, to tak jak każdy, płacą podatki i zasilają system zasiłków społecznych – stwierdziła Barbara Tuge-Erecinska.

 

1 comment

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • mala1234
    27 września 2009, 19:17

    jakies 6 miesiecy za pozno
    no ale lepiej pozno niz wcale

    REPLY