Kary za przeładowany śmietnik

Jeśli wystawiasz kontenery na śmieci zbyt wcześnie lub przeładowujesz swój kosz miej się na baczności! Możesz zapłacić słoną karę. W Wielkiej Brytanii wprowadzono nowe przepisy dotyczące składowania odpadków w gospodarstwach domowych. Kary na każdego członka rodziny będą nakładane za złamanie takich przepisów, jak wystawianie śmieci zbyt wcześnie lub zabieranie ich zbyt późno, wystawianie dodatkowych worków

Jeśli wystawiasz kontenery na śmieci zbyt wcześnie lub przeładowujesz swój kosz miej się na baczności!

Możesz zapłacić słoną karę.

W Wielkiej Brytanii wprowadzono nowe przepisy dotyczące składowania odpadków w gospodarstwach domowych. Kary na każdego członka rodziny będą nakładane za złamanie takich przepisów, jak wystawianie śmieci zbyt wcześnie lub zabieranie ich zbyt późno, wystawianie dodatkowych worków ze śmieciami lub przeładowanie koszy.

Grzywna wynosi 110 funtów na osobę, oznacza to, że czterej dorośli mieszkańcy jednego domu będą musieli zapłacić 440 funtów kary za nie zabranie z ulicy kosza na śmieci w odpowiednim czasie. „Idąc dalej rodzina składająca się z dwójki rodziców, dwóch dorosłych dzieci oraz dziadków zapłaci karę wynoszącą 550 funtów” – czytamy na internetowej stronie gazety „Daily Mail”.

Nowe przepisy wymierzone są głównie w domy zamieszkane przez wielu lokatorów, na przykład studentów, gdzie nie ma jednego gospodarza. „Społeczeństwo musi być uczulone na przestrzeganie czystości, gdyż inaczej miasto nie poradziłoby sobie z utylizacją śmieci i w nich po prostu utonęło” – tłumaczą włodarze brytyjskich miast. „Nowe przepisy mają też zachęcać do segregacji śmieci” – dodają.

Przeciwnicy nowego prawa argumentują, że grzywny opiewają na horrendalne sumy, które przewyższają na przykład kary za napastowanie seksualne (285 funtów) czy wyłudzenie (286 funtów).

2 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

2 Comments

 • jadzia26
  13 września 2009, 22:36

  Smieszne,kto takie rzeczy wymysla??To,ze ludzie odpowiedzialnie za wywozenie odpadow postanowili zastrajkowac w tym tygodniu i nie zabrali smieci na mojej dzielnicy to juz nikogo nie obchodzi!To ja sie pytam gdzie mam teraz przechowywac odpady,ktore „wyprodukuje” w tym tygodniu???No bo przeciez nie moge przeladowac kosza!Absurd,Absurd i jeszcze raz absurd.Ludzie to maja balagan w glowach!!!Niedlugo bedziemy placic za powietrze,ktorym oddychamy.PARANOJA!!!!!!

  REPLY
 • mala1234
  14 września 2009, 10:02

  no w polsce placisz kilamtyzacyjne czy jakos to se nazywa nad morzem i w gorach-apropo powietrza
  a co do odpadow to dobry pomysl tylko troche za duze sumy-inaczej bysmy zgineli pod sterta smieci

  REPLY