Praca w przemyśle meblarskim w UK

Agencja rekrutacyjna 2B Interface dysponuje wieloma ofertami pracy Pomimo panującej recesji gospodarczej działająca w Wielkiej Brytanii Agencja rekrutacyjna 2B Interface dysponuje wieloma ofertami pracy m.in. dla Polaków przebywających na Wyspach. Agencja posiada oferty zatrudnienia dla: operatorów CNC, którzy obsługują maszyny sterowane numerycznie do obróbki drewna lub metalu, spawaczy TIG, stolarzy meblowych, którzy potrafią obsługiwać maszyny

Agencja rekrutacyjna 2B Interface dysponuje wieloma ofertami pracy

Pomimo panującej recesji gospodarczej działająca w Wielkiej Brytanii Agencja rekrutacyjna 2B Interface dysponuje wieloma ofertami pracy m.in. dla Polaków przebywających na Wyspach.

Agencja posiada oferty zatrudnienia dla: operatorów CNC, którzy obsługują maszyny sterowane numerycznie do obróbki drewna lub metalu, spawaczy TIG, stolarzy meblowych, którzy potrafią obsługiwać maszyny stolarskie oraz osób potrafiących pracować przy produkcji elementów z plexi (acrylic). Jeśli chodzi o wszystkie te zawody, konieczna jest umiejętność czytania rysunków technicznych.

Okazuje się, że pomimo załamania gospodarczego przedstawiciele tych profesji są nadal poszukiwani przez pracodawców, szczególnie przez duże i średnie firmy, produkujące meble do sklepów i hoteli.

– Sektory budowlany oraz finansowy najbardziej ucierpiały na kryzysie, nie można tego jednak powiedzieć o przemyśle meblarskim. Wykwalifikowani fachowcy z tej branży nadal są poszukiwani i mogą liczyć na długoterminowe kontrakty – wyjaśnia Monika Orszulik, manager londyńskiego oddziału 2B Interface.

Od kandydatów z reguły wymagane jest dwuletnie doświadczenie w danym zawodzie, co w praktyce oznacza umiejętność sprawnego posługiwania się określonymi maszynami. Wakaty są dostępne niemal od zaraz w rejonie Londynu, Cambridgeshire oraz Birmingham, czyli w tych częściach kraju, gdzie zlokalizowane są duże skupiska firm z tego sektora.

– Polscy pracownicy nadal cieszą się znakomitą reputacją  – zauważa Justine Slemp, manager oddziału agencji znajdującego się w Bedford.

Osoby pracujące w przemyśle meblarskim mogą liczyć na płatny urlop oraz możliwość pracy w ramach nadgodzin, to drugie jest szczególnie cenione przez polskich kandydatów. W tej branży zarabia się przeciętnie od 6 do 8 funtów za godzinę. Osoby ze znajomością angielskiego mogą liczyć na wyższe stawki.

 

Polskojęzyczni konsultanci 2B Interface bezpłatnie pomagają kandydatom przy załatwianiu formalności związanych z wyjazdem, jeśli aplikujący mieszka w Polsce, znalezieniu zakwaterowania, pomagają przy rejestracji w Home Office, uzyskaniu National Insurance Number oraz założeniu konta bankowego. Osoby zainteresowane ofertami pracy w przemyśle meblowym powinny przesłać swoje cv na adres job@2bpraca.pl  lub na jakikolwiek adres emailowy znajdujący się w serwisie www.2binterface.com .

 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *