UK wciąż potrzebuje imigrantów do pracy

Brytyjscy pracodawcy wciąż będą zatrudniać imigrantów. Według najnowszych badań Instytutu Zarządzania i Rozwoju Ludźmi (the Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD)), brytyjscy pracodawcy wciąż będą zatrudniać imigrantów, mimo drastycznego spadku w popycie na pracowników. Jak podaje peoplemanagement.co.uk, ostatni sondaż Perspektyw Rynku Pracowniczego (Labour Market Outlook (LMO)) wykazuje, że 1 na 10 pracodawców (8 procent)

Brytyjscy pracodawcy wciąż będą zatrudniać imigrantów.

Według najnowszych badań Instytutu Zarządzania i Rozwoju Ludźmi (the Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD)), brytyjscy pracodawcy wciąż będą zatrudniać imigrantów, mimo drastycznego spadku w popycie na pracowników.

Jak podaje peoplemanagement.co.uk, ostatni sondaż Perspektyw Rynku Pracowniczego (Labour Market Outlook (LMO)) wykazuje, że 1 na 10 pracodawców (8 procent) planował zatrudnić pracowników z emigracji w trzecim kwartale 2009 roku.

Statystyki rządu brytyjskiego pokazują, że liczba osób z poza UK zatrudnionych w Wielkiej Brytanii wzrosła z 2,29 milionów do 2,35 milionów od pierwszego kwartału 2008 do pierwszego kwartału 2009.

W tym samym czasie liczba brytyjskich pracowników spadła z 27,12 milionów do 26,74 milionów. Obecnie pracownicy z zagranicy stanowią więcej niż jeden na 12 zatrudnionych w UK – dwa razy więcej niż w roku 1997.

Sondaż LMO wykazuje również, że wielu pracodawców ma problemy z obsadzeniem stanowisk pracy przez obywateli brytyjskich. Więcej niż jedna czwarta spośród 900 badanych specjalistów od kadr stwierdziła, że zatrudnia imigrantów, gdyż nie mogą znaleźć brytyjskich pracowników do wykonywania pewnych prac. Najbardziej jest to widoczne w sektorze prywatnym, ale także w Narodowym Funduszu Zdrowia (National Health Insurance) oraz w szkolnictwie.

Gerwyn Davies, doradca CIPD, powiedział: „Większość pracowników migracyjnych jest zatrudniana przez brytyjskich pracowników, ponieważ posiadają oni umiejętności oraz stosunek do pracy, których brakuje Brytyjczykom.”

„Dopóki taka sytuacja się utrzyma, imigranci będą pożądanymi pracownikami dla zatrudniających w UK – nawet podczas recesji, kiedy wielu rdzennych Brytyjczyków jest bezrobotnych,” dodaje Davies.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *