Odcinają Internet za nielegalne ściąganie

Brytyjski dostawca Internetu blokuje dostęp do sieci klientom, którzy nielegalnie ściągają pliki z sieci. To pierwsza taka akcja ze strony dostawcy usług internetowych. Firma Karoo zaczęła usuwać konta swoich klientów, a niektórym dostawa internetu została zawieszona na dwa lata. Klienci firmy narzekają, że nie otrzymali żadnego ostrzeżenia czy nakazu zaprzestania działalności, mimo że przemysł fonograficzny

Brytyjski dostawca Internetu blokuje dostęp do sieci klientom, którzy nielegalnie ściągają pliki z sieci.

To pierwsza taka akcja ze strony dostawcy usług internetowych.

Firma Karoo zaczęła usuwać konta swoich klientów, a niektórym dostawa internetu została zawieszona na dwa lata.

Klienci firmy narzekają, że nie otrzymali żadnego ostrzeżenia czy nakazu zaprzestania działalności, mimo że przemysł fonograficzny zaleca stosowanie zasady „do trzech razy sztuka”.

Jednak firma Kingston Communications, do której należy Karoo, broni swojej decyzji.

„Uważam, że to rozsądne rozwiązanie, ponieważ chronimy ludzi przed nielegalną działalnością” – powiedział Nick Thompson, dyrektor ds. klientów i publikacji w Kingston Communications.

„Nie mamy z tego żadnej korzyści, kiedy odcinamy klientów. Działamy wręcz wbrew sobie, bo za okres, kiedy klient jest odcięty od Internetu nie pobieramy opłat” – dodaje.

Jednak pomysł rozzłościł obrońców praw konsumenta.

„To jest bardzo nie w porządku, że ludziom odcina się dostęp do Internetu bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Zawieszenie usługi powinno zostać wzięte pod uwagę w wyniku decyzji sądu” – powiedział Jim Killock, dyrektor naczelny Open Rights Group.

Karoo jest jedynym dostawcą Internetu w okolicach Hull. Tym, których pozbawiono dostępu do sieci, nie pozostawiono zbyt wiele opcji do wyboru.

4 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

4 Comments

 • Napster
  27 lipca 2009, 13:46

  Co to są te pliki nielegalne?

  REPLY
 • snickers
  27 lipca 2009, 17:57

  są to wszystkie pliki ze stron typu The Pirate Bay. Nie dawno się dowiedziałem, że mój znajomy dostał karę za ściąganie gier ze strony takiej jak ta w.w. Suma, którą musiał zapłacić była na kwotę Ł600.

  REPLY
 • snickers
  27 lipca 2009, 18:02

  warto wiedzieć również, że aby znależć się pod lupą dostawcy neta należy przekroczyć pewna liczbę ściągniętych, nielegalnych bajtów. Ziomal ściągał ponad 200gb miesięcznie

  REPLY
 • mala1234
  28 lipca 2009, 11:31

  czyli sciaganie filmow z isohunt tez jest nielegalne?jezeli sciagasz tylko wylacznie dla siebie…
  nie czaje
  to po co sa wogole te strony – jezeli jes to nielegalne

  REPLY