Asda rozpoczęła wojnę cenową

Asda rozpoczęła wojnę cenową poprzez obniżenie ceny benzyny bezołowiowej i oleju napędowego do 99,9 pensów za litr. Ceny takie zobaczymy na wszystkich 176 stacjach paliw przy supermarketach Asda. Jak podaje serwis guardian.co.uk, średnia cena benzyny za litr to 1,038 funta. Można więc powiedzieć, że proponując litr benzyny za 99,9 pensów, Asda rzuciła nie lada wyzwanie

Asda rozpoczęła wojnę cenową poprzez obniżenie ceny benzyny bezołowiowej i oleju napędowego do 99,9 pensów za litr.

Ceny takie zobaczymy na wszystkich 176 stacjach paliw przy supermarketach Asda.

Jak podaje serwis guardian.co.uk, średnia cena benzyny za litr to 1,038 funta. Można więc powiedzieć, że proponując litr benzyny za 99,9 pensów, Asda rzuciła nie lada wyzwanie swoim konkurentom.

„Nie ma powodu, by sprzedawać paliwo w cenie powyżej 1 funta za litr” – powiedział David Miles – dyrektor ds. reklamy Asdy.

Takie supermarkety jak Sainsbury's, Morrisons i Tesco stanowią dla Asdy największą konkurencję i istnieje przekonanie, że pójdą w jej ślady i również obniżą ceny.

Paul Watters – członek zarządu stowarzyszenia użytkowników samochodów (Automobile Association) – mówi, że właściciele małych stacji benzynowych będą musieli odpowiednio zmienić ceny, by się dostosować do warunków, jakie panują na rynku.

Louise Doherty, która pracuje dla Petrolprices.com (strona internetowa porównująca ceny paliw) powiedziała, że konkurencja Asdy będzie zapewne mogła pozwolić sobie na obniżenie cen, ale wątpi, żeby któryś z supermarketów zszedł poniżej 99,9 pensów za litr.

4 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

4 Comments

 • neonka
  11 lipca 2009, 00:53

  nie tylko asda obnizyla cene paliwa 😛 hehe, Morisson tez ma za 0.99 :]

  REPLY
 • Wartenburg
  11 lipca 2009, 09:42

  Tylko ciekawe jakiej jakości jest to paliwo? Jakos nie mam przekonania do tankowania na stacjach należących do supermarketów. Wole jechać na stacje Shell i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

  REPLY
 • One-eyed Tommy
  11 lipca 2009, 14:37

  dokladnie. 11/07/2009 cena paliwa w morrisonie ?0.99 za litr

  REPLY
 • snickers
  15 lipca 2009, 18:27

  Texaco też ma poniżej funta

  REPLY