Policja oduczy Polaków jeździć po pijanemu

Polacy są w czołówce imigrantów, którzy jeżdżą po pijanemu po brytyjskich drogach ? informuje Telegraph.co.uk. Znad Wisły pochodzi co dziesiąty zatrzymany przez policję pijany kierowca w UK. Brytyjscy stróże prawa zwrócili się więc o pomoc do swoich polskich kolegów. Policja z Sussex przyznaje, że próbowała już wszystkiego aby przemówić do rozsądku polskim kierowcom mieszkającym na

Polacy są w czołówce imigrantów, którzy jeżdżą po pijanemu po brytyjskich drogach ? informuje Telegraph.co.uk.

Znad Wisły pochodzi co dziesiąty zatrzymany przez policję pijany kierowca w UK. Brytyjscy stróże prawa zwrócili się więc o pomoc do swoich polskich kolegów.

Policja z Sussex przyznaje, że próbowała już wszystkiego aby przemówić do rozsądku polskim kierowcom mieszkającym na ich terenie, którym notorycznie zdarza się wsiadać za kółko po kilku głębszych. Nie pomogły ani kary, ani ostrzeżenia, ani nawet napisane po polsku ulotki przestrzegające przed skutkami takiego zachowania. –  Podzielimy się z Brytyjczykami naszymi technikami prewencji w stosunku do pijanych kierowców – ostrzega Krzysztof Dymura z krakowskiej policji, której przedstawiciele gościć będą na Wyspach. – Sami również spróbujemy podpatrzeć brytyjskie metody, które być może okażą się skuteczne także w Polsce.

Jak donosi Telegrach.co.uk, polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w całej Europie. W wypadkach śmierć ponosi w naszym kraju 14 osób na każde 100 tys mieszkańców. W Wielkiej Brytanii ten współczynnik wynosi zaledwie 5,4. Głównym powodem śmierci na polskich drogach jest właśnie jazda po pijanemu.

Telegraph.co.uk

1 comment

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • Elzbieta
    8 czerwca 2009, 22:53

    No i slusznie karac i to ostro jak glupki jada po pijanemu to zabrac prawo jazdy a najlepiej deportowac do ojczyzny

    REPLY