Nowa smycz na prywatnych landlordów

Rząd Zjednoczonego Królestwa nosi się z zamiarem wprowadzenia obowiązkowej rejestracji dla wszystkich ?prywatnych landlordów?. Jeśli przepis zostanie wprowadzony to każda z prywatnych osób wynajmująca nieruchomości będzie musiała dokonać kosztującego 50 funtów wpisu do rejestru, który stanie się niezbędnym czynnikiem do legalnego wynajmu własnej posesji innym użytkownikom – czytamy na łamach „The Times”. Dodatkowo, co jest

Rząd Zjednoczonego Królestwa nosi się z zamiarem wprowadzenia obowiązkowej rejestracji dla wszystkich ?prywatnych landlordów?.

Jeśli przepis zostanie wprowadzony to każda z prywatnych osób wynajmująca nieruchomości będzie musiała dokonać kosztującego 50 funtów wpisu do rejestru, który stanie się niezbędnym czynnikiem do legalnego wynajmu własnej posesji innym użytkownikom – czytamy na łamach „The Times”. Dodatkowo, co jest również bardzo dobrą wiadomością dla podnajemców, jeśli prywatny landlord nie będzie przestrzegał określonych w umowie standardów na przykład bieżących napraw lub też będzie zastraszał lokatorów eksmisją, w każdej chwili zostanie on skreślony z rejestru i straci prawo do wynajmowania lokali. Brytyjski rząd planuje również powołanie specjalnej instytucji, której głównym zadaniem będzie kontrola skarg i zażaleń składanych przez lokatorów. Aby uniknąć przypadków oszustw podatkowych z tytułu wynajmowanych nieruchomości każdy landlord przy wpisie do rejestru otrzyma specjalny numer, który będzie musiał figurować na wszystkich dokumentach i umowach dotyczących wynajmu. Według szacunków, obecnie na terenie Zjednoczonego Królestwa wynajmowanych jest ponad 2,5 miliona mieszkań, które należą do około miliona osób i przynajmniej połowa z nich nie spełnia ustalonych przez rząd standardów najmu. Planowane zmiany mają na celu zapanowanie nad dynamicznie rozwijającym się na Wyspach rynkiem spekulacji nieruchomościami.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *