Będzie tłoczno

Ponad 2,65 milionów osób będzie w 2012 roku mieszkać w nadmiernie zatłoczonych mieszkaniach – poinformowało BBC. Stacja, powołując się na dane The National Housing Federation zauważa, że powodem zatłoczonych lokali może być właśnie nękająca Wielką Brytanię recesja oraz wzrastające bezrobocie. W latach 2008-2009 zbudowano w Anglii 140 tysięcy nowych domów. Szacuje się, że przez następne

Ponad 2,65 milionów osób będzie w 2012 roku mieszkać w nadmiernie zatłoczonych mieszkaniach – poinformowało BBC.

Stacja, powołując się na dane The National Housing Federation zauważa, że powodem zatłoczonych lokali może być właśnie nękająca Wielką Brytanię recesja oraz wzrastające bezrobocie. W latach 2008-2009 zbudowano w Anglii 140 tysięcy nowych domów. Szacuje się, że przez następne dwa lata będzie ich zaledwie 70 tysięcy.

„Rząd powinien znacznie zwiększyć środki przeznaczane na budownictwo socjalne i podjąć działania, które pozwolą na wzrost ilości nowych niedrogich domów” – zaznaczył w wypowiedzi dla BBC szef NHF David Orr.

Jak do tej pory brytyjski rząd obiecał, że do 2020 roku na Wyspach powstanie około 3 milionów nowych domów. Zdaniem NHF z powodu kryzysu plan ten niestety „się zatrzymał”.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *